Karaköprü Belediyespor'un geleceğini tartışmaya açan isim ise Karaköprü Beledye Başkanı Nihat Çiftçi oldu.

Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Kulübün geleceğini şekilendirmek adına sosyal medyada Urfalıların görüşlerine başvurdu.  

Karaköprü Belediyespor'un 60 Milyon TL harcamayla 2.lige yükseldiğine dikkat çeken Nihat Çiftçi, ''Takımın 2. Lig bütçesi 100 Milyon TL’dir. Biz kadro olarak gençlerimize spor akademisi kurmak istiyoruz. Size göre profesyonel takım yönetmek mi, yoksa gençlerimize spor akademisi kurmak mı gerekli?'' sorusunu yöneltti. 

ALTYAPISI SAĞLAM OLMAYAN BİNA ÇÖKER

İşte Urfalılardan gelen bazı yanıtlar:

Serhat Öztürk: Öncelik alt yapı ve akademi. Alt yapısı sağlam olmayan bir bina dikerseniz üstüne bir kaç kat çıktıktan sonra en küçük bir sarsıntıda yıkılır. Temelden sağlam bir Karaköprü istiyoruz .

İhsan Paydaş: Belediyelerin işi profesyonel takımları idare etmek ve finanse etmek olmamalıdır.

Mehmet Azem: Bir şehirde 2 profesyonel takıma gerek yok.Hele hele Belediye'den başka destekçisi ve taraftarı olmayan takıma hiç gerek yok. Masraftan başka bişey kazandırmaz.

Ali Akkuş: Belediyelerimizin yapması gereken şey spor alt yapısına önem vermektir. Alt yapısı olmayan üretemeyen her işin sonu hüsran olur. 

Galatasaray Başkan Vekiliğine Şanlıurfalı Hatipoğlu Getirildi Galatasaray Başkan Vekiliğine Şanlıurfalı Hatipoğlu Getirildi

Şefik Ersöz: Akademi kurma amacı da zaten oyuncu yetiştirip takımı şampiyonluğa ve bir üst lige yükseltmek değil midir? Zaten takım Şampiyon olmuş üst lige çıkmış. Bu saatten sonra yapılması gereken şey eğer bütçe yoksa ki bence yok, takımı A.Ş. Yapıp zengin bir iş adamına vermektir.

Sinan Sır: Karaköprü Belediyespor'u özelleştirip spor akademisi kurmak daha mantıklı bana göre gençlik ve geleceğimiz olan çocuklarımız için.

Vedat: Kulübü satın, spor akademisi açın. Kulübü alan kişiyle özel anlaşma yapın, akademiden çıkan futbolcuyu takıma alsın. Hem siz hem kulüp hem Urfa kazansın...

İsmail Buz:  Tabi ki akademi, alt yapı önemli fakat 2'nci lige çıkan bir takım var, onu koruyun. 100 milyon harcayacağınıza, 60-70 milyon harcayın, tasarrufa gidin. Dışardan gelip akademi kurmaya çalışanların tek dertleri para. Lütfen fikir alışverişinde bulunalım.

Yusuf Sabri Dişli:  Profesyonel takımlar özelikle de futbol, belediyelerden elini çekmeli, bu konuda yasa bile var. Değil 100 milyon, 1 milyon dahi vermeyin. Lakin bu ilçenin takımı, 2.lige çıkmış elinizi tamamen çekmeyin. Öncelikle lojistik ve tesis desteği verin. Takımı sirketleştirin. Karaköpru ismi kalsın "Belediye" adını çıkarıp isim hakkını büyük firmalara satın (limak, robinis tekstil) gibi.. Hulasa 2 yaşına gelmiş çocuğu birden sokağa salmak yerine Kulübü ayakta duracak bir kurumsal yapıya dönüştürüp kamuoyuna açıklama yaparak çekilin.

Yusuf Kılıç:  2. Lige çıkmış bir takımı sahipsiz bırakmak olmaz, Ama Belediyeden büyük bütçeler ayırmak da olmaz, Takımı bir marka isimle birleştirip , yönetiminde belediyeden ekiplerin de olduğu bir kadro kurabilirsiniz . Belediye olarak Takıma tesis konusunda yardımcı olup geri kalan tüm sorumluluğu yeni yönetime devredebilirsiniz.

Editör: Urfadasin Haber