8 Şubat 2017 tarihinde Suriye’nin El Bab kentinde Fırat Kalkanı Harekâtı’nda IŞİD saldırısı sonucu üç aylık evli Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kılıç şehit oldu. Oğlunun şehadetinin ardından baba Mehmet Kılıç, "Oğlum şehit olduktan sonra Zeynep Hüma Kılıç ismini verdiğimiz

ŞEHİT HABERLERİNİ ALINCA RAHATSIZLANDI

Yüreğir ilçesi Sarıçam Mahallesi 2424 Sokak’ta yaşayan ailesine görevli askerler tarafından şehadet haberi verildi. Bu sırada kapıya çıkan baba Mehmet Kılıç’ın oğlunun şehit haberini aldığı sıradaki bakışı akıllarda kazındı.

bir de kız çocuğu oldu. Şimdi 2 yaşında. Oğlum vatan ve bayrak için kızını hiç görmedi. Vatan sağ olsun." sözleriyle yürekleri dağladı.

Her görenin yüreğini dağlayan bu bakışın sahibi oğlunun üzüntüsüne yeni şehit haberleri de eklenince dün akşam rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Şanlıurfa Dahil 12 İldeki Suç Örgütü Operasyonunda 4 Tutuklama Şanlıurfa Dahil 12 İldeki Suç Örgütü Operasyonunda 4 Tutuklama

Şehit babası Kılıç’ın hastaneden alınan cenazesi Buruk Mezarlığına götürüldü. Baba Kılıç kılınan cenaze namazının ardından çocuklarının ve akrabalarının gözyaşları arasında toprağa verildi.

Editör: Urfadasin Haber