Şanlıurfalı Muhammed Abdulkadir Enes'inde bulunduğu 17 kişinin ölümüne neden olan o Otobüsün kaza öncesi görüntülerine ulaşıldı.

TÜRKİYE ACI HABERLER YIKILDI

20 Ağustos 2022 tarihinde saatler 11:30'u gösterdiğinde kaza haberi ile Türkiye yasa boğulmuş kaza'da biri Şanlıurfalı İHA Muhabiri Muhammed Abdulkadir Enes olmak üzere 2 Gazeteci, 3 İtfaiye çalışanı, 4 Sağlık Personeli 16 kişi olay yerinde hayatını kaybetmiş 22 kişi ise hastaneye kaldırılmıştı. Hastaneye Kaldırılan ağır yaralılardan bir vatandaşında hayatını kaybetmesi ile ölü sayısı 17'e yükselmişti.

BİLİRKİŞİ RAPORU TAMAMLANDI

Geçtiğimiz günlerde Bilirkişi raporu hazırlanmış kazaya otobüs şoförünün perdeyi düzeltmek isterken direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildiği bilir kişi raporlarına eklenmişti.

KAZA'DAN ÖNCE O, OTOBÜSÜN SEYAHAT GÖRÜNTÜLERİNE ULAŞILDI

Bir vatandaşın 22 Nisan 2022 tarihinde Adana'ya seyahat ettiği videoya urfadasın.com ulaştı. Şoförlerin farklı olduğu kaza yapan aracın aynı otobüs olduğu yolculukta yaklaşık Bir Buçuk saat çekim yapılarak seyahat videosu çekildi. Çekim esnasında şoför ve şoförün yanında bulunan bir kişinin çekimlerden habersiz olduğu konuşmalardan ortaya çıktı.

ÇEKİMLERDEN HABERLERİ YOK!

Şehirler arası yolculuk yapan kişinin, çekimleri sadece seyahat amaçlı olduğu öğrenildi. Şoför arka koltukta yolculuk eden yolcunun kayıt ettiği yol görüntüsü esnasında hiç birşey den habersiz olan otobüs şoförü ve yanında bulunan bir kişinin konuşmaları dikkat çekti.

"BU ADAM PARA VERMESE DE VERDİĞİ KARGOLAR BİZE YETER"

Tarihler 22 Nisan 2022 yolculuğu esnasında Sultanbeyli Otogarına giren araç saatler 19:36'yı gösterdiği görüldü. Otogarda dikkat çeken bir konuşma akıllarda soru işareti bıraktı. Bir başka firma tarafından yolcu bindirilmek istendi. Bu esnada şoförün "abe birşey olursa biz altından çıkamıyoruz" diyor. Şoför'ün yanındaki ise "bu adamdan para alma kargoları yeter" demesi dikkat çekti.

ŞASE DEĞİŞTİRECEĞİZ 20 BİN TL İSTİYORLAR

Şanlıurfa İlçe Öğrenci Servis Araçları Denetlendi Şanlıurfa İlçe Öğrenci Servis Araçları Denetlendi

17 Kişinin ölümüne neden olan 33 SR 157 Plakalı otobüsün şoförü ve yanında bulunan fakat onunda şoför olduğu tahmin edilen görüntülerde konuşmalar dikkat çekti. Otobüs şoförü ve yanında bulunan tarafından yapılan konuşmalarda bir aracın şasesi değişirilmek istendiği bunun da cezasının 8 yıl olduğunu bilmelerine rağmen şase'nin değiştiği ya da değişmek istendiği konuşmalarda yer aldı.

"CEZASI 8 YIL HA BİLİYORMUSUN!"

İkili görüşmelerde kan donduran bir konuşmada araç şasesinin değişme noktasında suç olduğunu hatta 8 yıl cezasının konuşulduğu görüntülerde ikili arasında hatta şaka da olsa anlaşmazlık olduğu da video yer aldı.