Son dönemlerde üst üste gelen zamlar odun, kömür fiyatlarını da etkiledi. Kış aylarının yüzünü göstermeye başlaması ile beraber odun, kömür fiyatları da merak edilenler arasında yerini aldı. Oduncu pazarı esnafı ise ‘’oduncu pazarında eskisi kadar hareketlilik yaşanmadığını ve Odun, kömür fiyatlarının yüksek olmasından şikâyetçi olduklarını dile getirerek eskiden bir ton odunu 1200 liraya alırken şuanda 3000 liradan aldıklarının’’ söylediler.

Şanlıurfa’da Otomobil Alev Alev Yandı Şanlıurfa’da Otomobil Alev Alev Yandı

 ‘’SABAHTAN AKŞAMA KADAR BİR TON ODUN BİLE SATAMIYORUZ’’

“Odun, kömür fiyatlarının çok yüksek durumda’ ’olduğunu söyleyen Oduncu pazarı esnafı Ali Karabağ:’’ Milletin alım gücü çok düşük. Sabahtan akşama kadar bir ton odun bile satmıyoruz. Eskiden bir ton odun 1200-1300 lira iken şuanda bir ton odun 3000 lira olmuş. Satışlar bu sene ağır oluyor. Doğalgaz geldiği içinde odun, kömür talebi çok olmuyor. Diğer bir sorun ise her tarafta odun, kömür satılıyor sokakta, bakkalda her yerde odun satan var ve neden ise bunun önüne bir türlü geçilmiyor. Eskiden ise kömürün tonu 1500 lira iken şimdi ise 6000 lira olmuş. Geçen seneye göre kömürün fiyatı beş kat artmış’’ ifadelerini kullandı.

‘’ESKİDEN 10-15 TON SATABİLİYOR İKEN ŞUANDA 3-5 TON ANCA SATABİLİYORUZ’’

 ‘’Odun kömür satışları biraz düştü’’ ifadelerini kullanan İmam Acerük:’’ Eskiden 10-15 ton satabiliyor iken şuanda 3-5 ton anca satabiliyoruz. Odun bize Şırnak tarafından geliyor. Şırnak’ta odun fiyatları yükselince haliyle bizde burada fiyatını yüksek söylemek zorunda kalıyoruz. Eskiden biz Şırnak’tan odunun tonunu 1000 liraya alırken şimdi ise 2100 liradan alıyoruz ve bunun maliyeti var işçiliği var toplamda 2500 liraya mal oluyor’’ dedi.