Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odasını ziyaret etti.

Ziyarette okullardaki kantincilerin sorunlarını gündeme getiren Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun, sorunların çözümü içinde 8 maddelik öneri de bulundu.

Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun'un, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu'na sunduğu okullardaki kanticinlerin sorununa 8 maddelik çözüm önerisi şöyle;

1- Yeterli güvenlik tedbirleri alınmadığı için öğrenciler vakitli vakitsiz okul dışına çıkıyorlar, dışarıda yiyip içiyorlar böyle olunca kantinci üyelerimiz mağdur oluyorlar. Bu sebeple güvenlik tedbirlerinin arttırılması 
2- Okul idareleri okulun elektriğini kullanarak okulda çay yapıyorlar. Üstelik çay işi ve bulaşık işi için öğrencileri görevlendiriyorlar. Bu şekilde çay satamayan kantinci üyelerimiz mağdur oluyorlar. Mağduriyetin giderilmesi için okullarda çay yapma işinin kaldırılmasını istiyoruz. 
3- Kantincilerin kiralarının 2 yıl süre ile TEFE/ TÜFE'ye göre değil de enflasyon düşünceye kadar yıllık % 25 oranında arttırılmasını istiyoruz.
4- 8 ve 12 sınıflar okula gelmiyorlar, öğrenci sayımız düştüğü için hasılatımız da düşüyor ve mağdur oluyoruz. 
5- Son 15 gün okullarda yoklama alınmıyor. Yazılılar bittiği için öğrenciler okula gelmiyor. Yine hasılatımız düşüyor.
6- 5 yıl süresi dolan üyelerimizin yeniden muhammen bedelleri tespit edilirken çok aşırı yüksek muhammen bedelleri çıkarılıyor. 
7- Okullarda kermes, sinema gibi etkinlikler 1 defa ve 1 gün ile sınırlansın.
8- Okullara dışarıdan döner vs. getiriliyor, ayrıca öğretmenler etkinlik adı ile okulda toplu yemek yaptırıyorlar bunların engellenmesini istiyoruz.

Tarihi Urfa Evi İncir House'da Göbeklitepe Sinema Atölyeleri Başladı Tarihi Urfa Evi İncir House'da Göbeklitepe Sinema Atölyeleri Başladı

Editör: Urfadasin Haber