Resmi Gazete Okul servislerine yönelik yeni karar yayımladı. Karara göre Okul Servis Araçları Yönetmeliği'ndeki maddeler ertelendi.

Okul servislerine yönelik yeni karar Resmi Gazete'de yayımlandı. İçişleri Bakanlığı'nın aldığı yeni karara göre, 2017 yılında yayımlanarak yürürlüğe giren Okul Servis Araçları Yönetmeliği'nin koltuk sensörü ve 3 nokta emniyet kemeri şartları ilerleyen yıllara ertelendi. 

Söz konusu maddeler şu şekilde:

-Okul servis araçlarında her öğrenci ve çocuk için üç nokta Emniyet Kemeri ve gerekli koruyucu tertibat bulundurulacaktır.

Elit Kişilere Kiraya Verseydik, Herkes Burada Oturamayacaktı Elit Kişilere Kiraya Verseydik, Herkes Burada Oturamayacaktı

-Okul servis araçlarında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca standartları belirlenen her koltukta oturmaya duyarlı sensörlü sistemler bulundurulacaktır.

-Okul servis araçlarında tüm koltukları görecek şekilde Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik ekinde belirtilen standartlara uygun, iç ve dış kamera ile en az otuz gün süreli kayıt yapabilen kayıt cihazı bulundurulacaktır