Şanlıurfa OSB’ye yapılması planlanan 5 bin kişiye istihdam sağlayacak milyonlarca avro değerindeki yatırımın Yozgat’a kaçırıldığı yönünde kentte oluşan kamuoyu baskısının ardından firma açıklama geldi

Yagız Tekistil Sanayi A.Ş.  firması yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; 

“Son günlerde kamuoyunu meşgul eden haberlerde ilgili açıklama yapmaya ihtiyaç duyduk.  Öncelikli olarak firmamız 2015 yılından ilimize yatırım yapmaya başlamış 2016, 2018, 2021 yıllarında yatırımlarını artırarak devam etmiş ve etmektedir. 

BİZE TAHSİS EDİLEN YER, YATIRIM YAPMAMIZA OLANAK VERMEMİŞTİR

Tarafımıza 2020 yılında bahsi edilen yatırımı yapmak için OSB yönetimi yer tahsisi yapmış, yer tahsisi yapılan parselin en, boy, jeolojik yapısı gibi faktörler yatırımı yapmamıza olanak vermemiş bu sebeple yatırımımızı erteleyerek genişleme alanında oluşturulacak yüz hektarlık alan üzerine yapmaya karar verdik. 

BİZ KENDİ RIZAMIZLA İPTAL ETTİK

Bahsi edilen parselde herhangi bir hak kaybına sebebiyet vermemek için biz kendimiz rızayen yerimizin iptal edilmesini talep ettik ve bu yerlerde aynı yatırım konusu ve yatırım tutarı ile bizimde öncülük ettiğimiz Gaziantep ve Kahramanmaraş'ta konumlu firmalara tahsisi OSB yönetimince yapılmıştır. 

OSB YÖNETİMİ VE BÜROKRATLAR HEP YANIMIZDA OLDU

Genişleme alanı ile alakalı olarak parsel tahsisi talebimiz OSB'de mevcuttur. Bizim firma olarak bu süreçte OSB Bölge Müdürlüğü, OSB yönetimi ilimizde söz sahibi bürokratlar hep yanımızda olmuştur. 

KENDİ MEMLEKETİMİZ VE İLÇEMİZ OLAN YERDE BOYAHANE TESİSİ KURACAĞIZ

Şanlıurfa'da Beklenen Pamuk Fiyatı Belirlendi Şanlıurfa'da Beklenen Pamuk Fiyatı Belirlendi

Kendi memleketimiz ve ilçemiz olan yerde boyahane tesisi kurmamızın doğal bir faaliyet olmasından daha ziyade bir şey olamaz konunun çarpıtılarak aktarılması bizi üzmüştür. 

Kısacası Şanlıurfa sanayisine 30 yıl boyunca emek vermekteyiz, ilimize yatırımlarımız devam edecek, gelen yatırımcılara kendi deneyimlerimizi aktarmaya ve yatırımların yapılmasına vesile olmaya devam edeceğiz. 

Bizim Şanlıurfa sevdalısı olduğumuzu yaptığımız ve yapacağımız yatırımlarla göstereceğiz. Bu yazımızı kamuoyuna açıklaması için OSB Müdürlüğüne sunmuş bulunmaktayız. “