Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çalışanı Metin Tekatlı, önce Siverek Hayvan Barınağına sürüldü, sonra ihraç edildi.

Fırat'ı Siyanüre Boğan Madenin Faaliyeti Durduruldu Fırat'ı Siyanüre Boğan Madenin Faaliyeti Durduruldu

TEPKİ YAĞDI

Yaklaşık 7-8 yıldır belediyede çalışan Metin Tekatlı, işten atılınca 3 çocuğu ile ortada kaldı.Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin bu tutumuna tepki yağdı.

Eyyübiye Belediyesi Meclis Üyesi Halil Müjde “Umarım bu hassasiyet işe bilmem kaç yıldır gelmeyen başkaca kişiler için de uygulanmıştır.” ifadelerini kullanırken CHP İstanbul Milletvekili Şanlıurfalı Mahmut Tanal da “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yönetiminin, ifade özgürlüğüne tahammülü yok! Zeynel başkan ve ekibini sosyal medyadan eleştirenler, belediyedeki yakınlarının işten atılmasıyla tehdit ediliyor.  Diğer yandan belediyede trol kadroları oluşturuluyor. Kul hakkı değil mi bu? Vicdanınız rahat mı? Derhal yanlıştan dönün! Bahane üretip kovdurduğunuz Metin Tekatlı, işine geri dönsün. Sizin meseleniz abisi Bilal Tekatlı'yla.” dedi.

Deva Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Avukat Ahmet Tüysüz de tepkisini şöyle dile getirdi; “İnsanın düşüncelerini ifade etmesinin karşılığı açlıkla işsizlikle imtihan etmek, terbiye etmeye kalkmak, başka birinin eleştirilerini bir başka insana fatura etmek. Hukuktan varsa bir nasiplenme suç ve cezaların şahsiliğine inanmak gerekir diyecektim. Vazgeçtim.”

ABİSİ ELEŞTİRDİ KARDEŞİ CEZALANDIRILDI ! SUÇUN ŞAHSİLİK İLKESİ YERLE BİR EDİLDİ

İddiaya göre AK Parti Şanlıurfa eski meclis üyesi Bilal Tekatlı’nın, belediyenin çalışmalarında ve projelerinde doğru bulmadığı konuları eleştirmesinden dolayı belediyede çalışan kardeşi bir süre önce Siverek Hayvan Barınağına sürgün edildi. Bilal Tekatlı eleştirilerini durdurmayınca bu kez de kardeşi Daha sonra Metin Tekatlı hakkında tutanak tulup noter onaylı ihtarnameyle görevden ihraç edildi.

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR İHTARNAMESİNDE NE DEDİ?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi olan BELTUR Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Emiroğlu’nun imzasıyla Metin Tekatlı’nın ev adresine çekilen ihtarnamede ise devamsızlıktan dolayı iş akdinin fes edildiği bildirildi.

BELTUR Şirketinin bünyesinde olan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı emrinde çalışan Metin Tekatlı’ya gönderilen ihtarnamede;  “2127/28.04,2022 ve 7/11/13.05,2022 (3 günden fazla) tarihlerinde işe gelmediğiniz tespit olup. 2022/4 sayılı Disiplin Kurulu Kararıyla ceza cetvelinin 5. Maddesine göre 1/2 yevmiye kesintileriyle cezalandırıldığınız ve suçu tekerrür ettiğiniz, tespit edilmiş olup herhangi bir geçerli mazeret bildirmeden işe gelmediğinize dair tutanaklar tutulmuştur. 2022/10 sayılı disiplin kurulu kararıyla 13.05.2022 tarihi itibariyle İHRAÇ edildiğiniz tarafınıza bildirilir.
İş bu ihtarnamenin tarafınıza tebliğinden itibaren şirketimizle olan ilişiğinizin kesildiği tarafınıza ihtar olunur. 
Gereği Bilgilerinize ihtar olunur.” denildi.