Osman Güzelgöz, Osman Güzelgöz, 47 yıldır gazeteci. 6 yıl Sağlık Bakanlığı iletişim koordinatörlüğü yaptı. Daha sonra Tarım ve Orman Bakanlığı Basın Müşavirliğine geçiş yaptı. 40 yıldır kamu hizmetinde bulunuyor.  65 yaşında tamda doğum gününde emekli olmaya karar verdi. 

Ancak hayatta emekli olmayacak. Uzun bir süredir yaşam koçluğu yapıyordu. Yaşam koçluğuna devam edecek.

Osman Güzelgöz emekli olmasıyla ilgili geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada "Bugün benim doğum günümdü. Aynı zamanda bugün memuriyetten "emekli oldum" ve yaklaşık '40 yıllık' kamu hizmetim sona ermiş oldu...  Hayattan emekli olmuyorum ama!  Önce kendim ve ailem sonra insanlar için "pozitiflik" üretmeye devam edeceğim."ifadelerini kullandı.

OSMAN GÜZELGÖZ KİMDİR?

Osman Güzelgöz  1958 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Babası Tenekeci Mahmut Güzelgöz: asıl mesleği tenekecilik ama yerel, ulusal ve uluslararası tanınırlığı ile O bir Musiki Ustası, Mevlithan, Gazelhan, Kaynak Kişi ve pek çok sanatçının Hocası…

Annesi Zeliha Sultan. Osman Güzelgöz Zeliha Sultan'nın 12 çocuğundan 4. çocu.

Osman Güzelgöz, gazeteciliğe 1974 yılında Şanlıurfa Gazi Ortaokulunun "ZILGIT" isimli duvar gazetesi ile başladı. Daha sonra Endüstri Meslek Lisesinde "Kirli El" isimli gazeteyi yönetti.

1976.. 1978 yılında Kemal Kapaklı’nın teklifi ile kendisinin yayımlamaya başladığı Güneydoğu isimli mahalli gazetede istihbarat şefi oldu.

Sonraki yıllarda da Milliyet ve Anadolu Ajansı Şanlıurfa muhabirliği yaptı.  1980-1990 arası Maliye teşkilatında memur olarak çalışırken de gazeteciliğini sürdürdü.
 2003 yılında Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ'ın teklifiyle Sağlık Bakanlığı iletişim koordinatörlüğünü yaptı.

Sağlık Bakanlığı'nda 6 yıldan fazla İletişim Koordinatörlüğü yaptıktan sonra 2018 yılında Tarım Ve Orman Bakanlığında Basın Müşavirliğine geçiş yaptı.

En son Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Daire Başkanı oldu. Buradaki görevinden 2018 yılı sonralarına doğru ayrıldı. Yine aynı bakanlıkta Strateji Geliştirme Başkanlığına Uzman olarak atandı.

Çeşitli kamu kurum ve kuruluşlar; Bakanlık Müşaviri, İletişim Koordinatörü, Bakan Danışmanı, Daire Başkanı olarak bazı Bakanlıkların ve Bakanların Kurumsal İletişim direktörlüğünü de yapan Osman Güzelgöz, Yaşam, Öğrenci, Aile ve İlişki, Yönetici, İletişim, Kişisel Gelişim ve Motivasyon Koçluğu alanlarında Uluslararası (ICF) onaylı sertifika programlarını tamamlayarak halen Koçluk, Mentorluk, Danışmanlık yapmaya; konferans, seminer ve eğitimler vermeye devam ediyor…

Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde konferanslar, seminerler, eğitimler veren Osman Güzelgöz'ün yayımlanmış (3’ü ortak araştırma olmak üzere) 11 kitabı bulunuyor.  En son 11. kitabı "Kendi Kendimize Koçluk" bütün kitapçıların raflarında yerini aldı.

Şanlıurfa Merkezli 4 İlde Terör Operasyonu: 7 Gözaltı Şanlıurfa Merkezli 4 İlde Terör Operasyonu: 7 Gözaltı

Maliye Kursu (Hizmet içi Eğitim), Halkla İlişkiler (Ön Lisans), İktisat (Lisans), Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi (Yüksek Lisans) eğitimini son 15 yılda tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden 2023 yılında mezun oldu. Gazi Üniversitesi (Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi) İletişim Fakültesinde Sinema – Radyo – TV alanında doktorasını tamamladı.