Mehmetçik Mahallesinde yeni bir şehir kuruluyor ancak alt yapısı ve üst yapısında büyük sorunlar yaşanıyor. Vatandaşların en güncel sorunlarından biri de 7049 Nolu sokak ile 7041 nolu sokağı birbirine bağlayacak olan yolun yapılmaması. 

BİR KİLOMETRE YOL YÜRÜYÜP OTOBÜS DURAĞINA GİTMEK ZORUNDA KALIYORLAR 

Bu bağlantı yol üzerinde ise DSİ’nin deresi bulunuyor. Derenin duvarları yıkık bir vaziyette duruyor. 7049 Nolu sokakta ikamet eden yaklaşık 400 civarında nüfus bu tehlikeli dereden geçerek otobüs durağına gitmek zorunda kalıyor. Tehlikeli dereden geçmek istemeyenler ise 1 kilometrelik yolu kullanarak otobüs durağına ulaşmak zorunda kaldıklarını aktarıyor.

BELEDİYELER VATANDAŞLARI BİRBİRİNE PASLAYIP DURMUŞ!

Mehmetçik Mahallesinde vatandaşlar 2018 yılından itibaren sorunun giderilmesi için mücadele veriyor. Urfadasın whatsapp hattına gelen iddiaya göre Karaköprü Belediyesi’ne sorununu ileten vatandaşlar “Burası bizim sorumluluğumuzda değil Büyükşehir’in sorumluluğunda” cevabını aldıklarını söylüyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri’ne giden vatandaşlara bu kez de “Burası Büyükşehir Belediyesi’nin değil Karaköprü’ Belediyesi’nin sorumluluğunda” deniyor.

DSİ "BİZİM SORUMLULUĞUMUZDA DEĞİL" DEMİŞ!

Bir arada da ŞUSKİ’ye ve DSİ’ye yönlendirildiklerini belirten vatandaşlar DSİ Bölge Müdürlüğüne gittiklerinde “Burası DSİ’nin değil Karaköprü Belediyesi’nin sorumluluğunda” cevabını aldıklarını ileri sürdü.  ŞUSKİ’nin de “Bunun bizimle alakası yok “dediği iddia edildi.

VATANDAŞA “BİZİ NEDEN CİMER’E ŞİKAYET ETTİN” FIRÇASI!

Çaresiz kalan vatandaşlar sorunlarını CİMER’e yazdıklarında ise “Bizi neden CİMER’e şikâyet ediyorsunuz” fırçası yediklerini ileri sürdü.