Şanlıurfa’da 26 aydır devam eden Özdiker Pasajının bitmeyen çilesini dinleyen DEVA Partisi İl Başkanı Ahmet Tüysüz, “Ben Yaptım Oldu” mantığı ile hareket edilmemesini istedi

Aziz Aydınlık’tan Açıklanan Pamuk Fiyatlarına Tepki Aziz Aydınlık’tan Açıklanan Pamuk Fiyatlarına Tepki

DEVA Partisi İl Başkanı Avukat Ahmet Tüysüz, teşkilatıyla birlikte bugün Özdiker Kuyumcular Çarşısı esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.
Tüm şehirlerin nefes alabileceği geniş meydanları olması gerektiğine dile getiren DEVA Partisi İl Başkanı Avukat Ahmet Tüysüz,  yaptığı açıklamada şunları ifade etti; “Hatta bazı meydanlar şehirler için marka sayılmakta şehrin adının dahi önüne geçmektedir. Ancak bir yer yıkılırken insanlar mağdur edilmeden bunun yapılması gerekmez mi?

“İKİ YANLIŞTAN BİR DOĞRU ÇIKMAZ”

Bir yanlış başka bir yanlışla kapatılamaz iki yanlıştan bir doğru çıkmaz. Uygulanacak kararın bundan etkilenecek olan muhatapları ile görüşüp istişare ve uzlaşma ile ortak bir noktada buluşarak çözümünün aranması gerekir. İnsanlar muhatap alınmalı dinlenmeli.

“BEN YAPTIM OLDU MANTIĞI İLE HAREKET ETMEYİN”Alınacak kararın ekmek tekneleri yıkılacak olanların mağduriyetine sebebiyet vermeden hatta “iyi ki bu karar alındı hem biz mağdur olmadık hem şehrin güzelliğine katkımız oldu” demek bile mümkün yeter ki diyaloğa açık olalım ben yaptım oldu.mantığı ile hareket etmeyelim"