Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkım kararı alınan Özdiker Kuyumcular Çarşısı’nın yıkımı yılan hikayesine döndü.

Yıkım kararının üzerinden yaklaşık 17 ay geçmesine rağmen Özdiker Kuyumcular Çarşısı'na bir türlü çözüm bulunamadı.

122 işyerinin bulunduğu Özdiker Kuyumcular Çarşısı esnaflarıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 12 toplantı yaptı, iş yerlerine 3 kez değer biçildi, CİMER’e 500 civarında mail atıldı ancak sonuç bir türü alınmadı.

BAŞKAN DA İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMIYOR BİZ DE İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMIYORUZ

Özdiker Kuyumcular Çarşısı esnafı Mustafa Üçeş, urfadasın haber sitesinin mikrofonlarına şunları söyledi; 
Pasajın yıkım konusu yılan hikayesine döndü. Ne olacağı konusunda da hiçbir bilgimiz yok. Bizi hesaba almıyorlar. Seçim gelince cezalarını bulacaklar. Bu işe giriştiklerine bin defa pişman olduklarını duyuyoruz. İnşallah öyledir. Büyükşehir Belediye Başkanı da işin içinden çıkamıyor. Biz de çıkamıyoruz. Biz şimdi yeni mal alıp almama konusunda kararsızız. İş yeri olmadan ne yapacağız biz de bilmiyoruz. Bir çözümü varsa çözsün. Topu taca atıyor.

KENDİNİ DE BİTİRDİN BİZİ DE BİTİRDİN BAK SAÇIMIZA AK DÜŞÜRDÜN

HSK, Urfa’daki O Hâkim Hakkında İnceleme Başlattı HSK, Urfa’daki O Hâkim Hakkında İnceleme Başlattı

Biz defalarca söyledik; meydanlara çakılacaksın. Buradan bir netice çıkartamayacaksın. Buyurun yıktığınız eski belediye yerine bakın. Çay ocağı olmuş. Kimin vicdanı rahattır. Bir dönümden meydan olmaz. 20-30 dönüm olursa derde derman olur. Kendini de bitirdin bizi de bitirdin. Bak saçımıza ak düşürdün. İş yerimize mevkide iş yeri istiyoruz. Kimseyi muhatap almıyor. Vekiller de çözüm bulamıyor. 

VEKİLLER YANIMIZA GELİYORLAR HAKLISINIZ DİYORLAR BAŞKANIN YANINA GİDİYOR NEDEN ORAYI YIKMAMIŞSIN DİYORLAR

Benim 8 AK Partili vekilim bana çözüm bulamıyorsa ben muhalefetten yardım dileniyorsam o zaman bu partiye ne gerek var. Hiç bana kızmasınlar. Benim gibi Urfa’da bin tane Ak Partili yoktur. Ama şimdi bir numaralı düşmanıyım. Konu sadece pasaj da değil. Ekonomi kötü gidiyor. Esnaf iş yersiz kalıyor. Hiçbir vekilin umurunda değil. Yanına gidiyoruz haklısın diyor. Belediye başkanın yanına gidiyor orayı neden yıkmamışsın diyor. 

BENİM DENGEM BOZULMUŞ DENGESİ BOZULMAYANIN DEMEK Kİ BURNU YANMAMIŞ

Aklımızla dalga mı geçiyorsunuz. Ben bu işi çözmedim. Benim dengem bozulmuş. Kimin dengesi bozulmamışsa demek ki onun burnu yanmıyordur. Bir birimize dert olmayalım. Bir birimizin derdiyle ilgilenelim. Bir birimize kinlenmenin hiçbir anlamı yoktur. Kendinizi sorgulayın. Baştan beri dedik bu uygulama yanlıştır. Anlatamadık. “

Pasaj esnafı Mehmet Nacar da “Yıkılacaksa tabi ki yıkılsın. Ama yıkılmadan önce burada en az 125 esnaf var.125 esnafın da 3 kişi çalışanı olsa bu sayıyı gidin siz hesaplayın. Herhangi bir yer göstermeden buradaki esnafa dedi ki çıkın.” ifadelerini kullandı.

Aynı pasajdan Ali Yükkaldıran isimli esnaf ise “Uzun süredir bir belirsizlik olduğu için belediyenin bize işlek bir yerin verilmesi tarafındayız. Bize bu konuda yardımcı olunursa iyi olur. Yoksa burası hadi kendi başınızın çaresine bakın denilmesi ne vicdana sığar ne esnaflığa sığar. Ne de bizim kültürümüzde böyle bir şey vardır.” dedi.

İsmail Esmeray da “İddiaya girerim ki burayı yıkamayacaklar. Hiçbir projelerini tamamlayamadan gidecekler.” şeklinde konuştu.