İddiaya göre Özlek Cami İmamı alim Muhammed Said Dursun bir yıl önce emekli müftü Hanifi Burun’un caminin lojmanını zapt etmesine karşı çıkınca Karaköprü ilçesinde bir camiye gönderildi. Yerine hafızel Kur'an olan imam hatip Ömer Faruk Özer hoca getirildi. Ömer Faruk Özer hoca da emekli müftü Hanifi Burun’un lojmanı zapt etmesine izin vermeyince geçtiğimiz gün o da Hz Zekeriyle Camiine gönderildi. Yerine gelecek imamın ise henüz belli olmadığı için Özlek Camiinde şuan vakit namazlarını müezzin kıldırıyor.

Emekli müftü Hanif Burun’un Özlek Caminde hiçbir resmi görevi olmadığı halde tasarruflarda bulunduğu ileri sürülüyor.
Cemaati ve mahalle muhtarını rahatsız eden bu gelişmeler İl Müftüsü Ramazan Tolan’a kadar iletildi. 

MUHTAR SADIK SALAR: EMEKLİ MÜFTÜ CAMİYE DADANDI

Veysel Karani Mahalle Muhtarı Sadık Salar Urfadasın haber sitesine yaptığı açıklamada emekli müftü ile ilgili yaşadıkları krizi şöyle anlattı; “Bir cami hocamız vardı. Emekli bir müftümüz geldi camiye dadandı. Bu emekli müftü bize diyor ki ‘Bu hocamızın sesi iyi değil.’ Emekli müftü beye dedim ki bu hocamız 4 yıldır burada. Şimdiye kadar iyiydi de şimdi mi kötü oldu? Bu imamızdan ne istiyorsun? Emekli müftü sonra il müftüsüyle diyaloga geçti.  Sait hocamızı aldılar buradan gönderdiler. 

Sonra şuan ki Ömer Faruk isminde hocamız geldi. İl müftüsünün atamasıyla geldi.  Sağ olsun değerli bir insan. Cami cemaatine yakın. Cami cemaatimiz de Ömer Faruk hocamızı seviyor. Yani dört dörtlük bir insan. Ömer Faruk hocayla mahallem adına milletimiz adına görüştük. Dedim ki Haliliye Belediye Başkanıyla görüşecem bize camimiz konusunda yardımcı olsun. Buraya bir lojman yaptıralım. Siz de lojmanda kalırsınız. Hocamız olarak cami cemaatine daha faydalı olursunuz. 

Suruç’ta 'At ve Nar Festivali'nde Renkli Görüntüler Suruç’ta 'At ve Nar Festivali'nde Renkli Görüntüler

CAMİMİZİN İHTİYACI İÇİN MUHTAR OLARAK KATKI SUNUYORUM

Daha sonra Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’ı bir Cuma namazında camimize davet ettik. Sağ olsun geldi. Ben de muhtar olarak mahalle sakinlerim adına, cami cemaatimiz adına camimize bir lojman yapalım dedim. Sağ olsun Mehmet Canpolat başkanımız ‘Siz ne derseniz o olsun ‘ sözünü verdi ve sonra da bize malzeme gönderdi.  Cami imamız Ömer Faruk hocamız ile birlikte İl Müftümüzün yanına gittik. Görüşmemizde bize direk ‘Bu camiye lojman yapılmayacak ‘ dedi.

CAMİ İMAMINA EMEKLİ MÜFTÜ YÜZÜNDEN İL MÜFTÜSÜNDEN FIRÇA YEDİ İDDİASI 
Ben de bu lojmanımızı yapmak zorundayız dedim. Hocamız her zaman burada olsun. Vatandaşlarımıza faydalı olsun. Tabi daha sonra bürokrasi gereği Ömer Faruk hocayı tekrar çağırdı ve ‘Sen neden emekli müftüye taş atıyorsun? Emekli Müftüyü neden milletin gözünde küçültüyorsun?’ şeklinde sitem ettiklerini öğrendik.

BU SORUNU CİMER’E DE YAZDIM! İNŞALLAH SAYIN VALİMİZDE BİZİ DUYMUŞ OLUR 

Biz mahalle sakinleri, cami cemaati olarak Ömer Faruk hocanın buradan gitmesi istemiyoruz. Çünkü faydalı bir insan. Ben bu sorunu CİMER’e yazdım. İnşallah CİMER’den fayda görürüz. Bu süreçte sayın valimiz de inşallah bizi duymuş olur.”