Ankara’da Şanlıurfa Tanıtım Günleri coşkulu başladı. Şanlıurfalı birçok ismin yan yana geldiği özlenen fotoğraf kareleri dikkat çekti.

Ankara Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi’nde başlayan Şanlıurfa Tanıtım Günlerine,AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri tam kadro katıldı.

fakıbabaya ilgi

Eski vekillerden Mehmet Akyürek, Seydi Eyyüboğlu, Abdulkerim Gök, Yahya Akman, Zülfikar İzol, Mahmut Kaplan’ın da açılışta hazır bulunduğu Ankara’daki Şanlıurfa Tanıtım Günleri, 18 Eylül’e kadar devam edecek.

KEYFİ YERİNDE

Ankara’daki Şanlıurfa Tanıtım Günlerinde AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın neşeli fotoğraf kareleri dikkat çekti. Tanıtım günlerinde Fakıbaba’ya ilginin yüksek olduğu da görüldü.

FctOJ2rXoAEMAZ0

Şanlıurfa Tanıtım Günleri’nin açılış kurdelesini ise AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Kasım Gülpınar, Ahmet Akay, Halil Özcan, İbrahim Halil Yıldız, Zemzem Gülender Açanal,  Mehmet Ali Cevheri, Halil Özşavlı, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Vakfı Başkanı Emekli Korgeneral Mustafa Kemal Alataş, AK Partinin Şanlıurfa Milletvekillerinden Mahmut Kaplan, Abdulkerim Gök,Yahya Akman ve ilçe belediye başkanları ile bazı STK başkanları birlikte kesti.

11-1

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurahman Kırıkçı, AK Parti İlçe Belediye Başkanaları ve Belediye Meclis üyelerinin yanı sıra İlçe Kaymakamlarını da hazır bulunduğu program büyük bir birlikteliğe sahne oldu.

Bakan:Okullara Bütçe Gönderdik Yöneticilerin Haberi Yok Bakan:Okullara Bütçe Gönderdik Yöneticilerin Haberi Yok

FctIoqpXwAMCp1o

ANKARALILAR ŞANLIURA TANITIM GÜNLERİNİN TADINI ÇIKARTACAK

Şanlıurfa’yı tanıtmak için düzenlenen Şanlıurfa Tanıtım Günleri’nde Şanlıurfa’nın geleneksel el sanatları, yemekleri, halkoyunları, yöresel ürünleri ile sosyal ve kültürel değerleri tanıtılacak. Öte yandan başkentliler, 15-18 Eylül tarihleri arasında Şanlıurfa Tanıtım Günleri çerçevesinde isot yeme yarışması, sıra gecesi gibi etkinlilerin tadını doyasıya çıkarabilecek.

BAŞKAN BEYAZGÜL: ANKARALI BİZİ TANISIN İSTEDİK

Şanlıurfa’ya ait olan bütün zenginliklerden birer numune getirdiklerini belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Hem Şanlıurfalı hemşehrilerimizle bir kaynaşma olsun istedik hem de Ankaralı bizi tanısın istedik. Hem müziğimiz, gastronomimiz burada hem de kültürümüzü aldık getirdik. Ama her zaman ifade ediyoruz. Bütün bunların aslını görmek istiyorsanız Şanlıurfa’ya gelmeniz lazım. Çünkü dünyada Şanlıurfa’dan başka 12 bin yıllık geçmişi olan başka bir şehir yok. Göbeklitepe insanlığın başlangıcının sıfır noktası olarak kabul edilen tarihi eserlerin bulunduğu bir mekan. İnsanlık nasıl yaşamış diye düşünüldüğünde Göbeklitepe’yi bir görmek gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“ŞANLIURFA TANITIM GÜNLERİ’NE URFA KEBABI YEMEYE GELDİK”

Şanlıurfa Tanıtım Günleri’nden dün haberi olduğunu vurgulayan Hayrettin Ardahan, “Yemek kültürüyle çok meşhur olan bir ilimiz. Sabah kahvaltı bile yapmadım öğleden sonra buraya geleceğim için. Erzurum Tanıtım Günleri vardı. Cağ kebabı yemek için gelmiştik. Burada da Şanlıurfa Tanıtım Günleri’ne Urfa kebabı yemeye geldik. Çok güzeldi, çok nezihti. Çok güzel bir etkinlik” diye konuştu.