Şanlıurfa’nın AK Parti Milletvekili Halil Özşavlı Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde Yunan milletvekili Alexandros Triantafyllidis’e haddini bildirdi.

TÜRKİYE’DE GAZETECİ OLDUĞU İÇİN TUTUKLANAN GAZETECİ YOKTUR 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Türkiye’de tutuklu gazeteciler üzerinden nefret ve ırkçı bir dil kullanan Yunan milletvekili Alexandros Triantafyllidis’e cevap veren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı ” Türkiye’de gazeteci olduğu için tutuklanan gazeteci yoktur. Tutuklananlar gazetecilik maskesi altında bölmek isteyen teröristlerdir.”dedi. 

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Kültür, Bilim, Eğitim ve Medya alt komisyonu olarak İtalyan Parlamentosu’nda iki gün boyunca süren toplantılara katıldı.

Yurtiçi ve yurt dışında ülkemizin hak ve menfaatlerini savunmaya devam eden AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr.Halil Özşavlı, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi alt komisyon toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a saldırmayı adet edinen Yunan milletvekili Alexandros Triantafyllidis’e anladığı dilden cevap verdi.

YUNAN MİLLETVEKİLİNE, YUNANİSTAN’DA  TÜRK VE MÜSLÜMAN AZINLIĞA AİT YERLERİ GEZMESİNİ ÖNERDİ

Gözden kaçırmayın

Beşar Esad'dan Kapsamlı Bir Af Daha Geldi Beşar Esad'dan Kapsamlı Bir Af Daha Geldi

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde söz alan Özşavlı konuşmasında; “ Öncelikle Yunan milletvekili Alexandros Triantafyllidis’i provokatif, ırkçı ve nefret dolu söyleminden dolayı şiddetle kınadığımı belirtmek istiyorum. Yunan milletvekili Alexandros Triantafyllidis bunu her toplantıda yapıyor. Her toplantıda ülkemize saldırıyor. Bunu neden yapıyor bilmiyorum. Kendisine kendi ülkesine gidip Yunan hükümetinin Türk ve Müslüman azınlığa ait tarihi yerleri, ibadet yerlerini nasıl yok ettiğini görmesini öneriyorum. Türkiye’de gazeteci olduğu için tutuklanan gazeteci yoktur. Tutuklananlar gazetecilik maskesi altında ülkemizi bölmek isteyen teröristlerdir. Teşekkür ederim.”

Özşavlı, bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla Türkiye’nin hak ve menfaatlerini korumaya devam edeceğini sözlerine ekledi.