Harran Üniversitesi Hastanesi'nin tek patoloji hocası Prof.Dr. Muhammet Emin Güldür istifa etti. Hocanın istifa etmesiyle Patoloji Bölümü de kapandı. 

Bu gelişmeyi Harran Üniversitesi Hastanesi Çocuk Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr.M.Erman Dörterler duyurdu. Harran Üniversitesi Hastanesi Çocuk Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr.M.Erman Dörterler, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında “Tek patoloji hocamız istifa etti ve bölüm kapandı. Söyleyeceklerim Bu kadar!!” dedi.

PATOLOJİ BÖLÜMÜN KAPANMASI ONKOLOJİNİN DE KAPANMASI ANLAMINA GELİYOR

Bu arada patoloji doktoru Prof.Dr. Muhammet Emin Güldür’ün Gaziantep'te bir hastaneye geçiş yaptığı öğrenildi.  Öte yandan Harran Üniversitesi Hastanesinde Patoloji Bölümün kapanmasının onkolojinin de  kapanması anlamına geldiği yönünde yorumlandı.

PROF.DR. MUHAMMET EMİN GÜLDÜR AYRILIĞI İLE İLGİLİ NE DEDİ?

Gözden kaçırmayın

Binbir Derde Deva Çirişin Faydaları Nelerdir? Binbir Derde Deva Çirişin Faydaları Nelerdir?

Prof.Dr. Muhammet Emin Güldür’ün  ise yaptığı açıklamada "Ben istifa etmedim. 14 yıldır Urfa’da çalışıyorum. Ne rektörümüz, ne dekanımız ne de hastane başhekimliği ile aramda bir sorun yoktur. Gaziantep’te bir devlet üniversitesine geçiş yaptım. Meslek hayatımın 25 yılı Doğu ve Güneydoğu’da geçti. Yönümü hiç batıya dönmedim. Çalıştığım en batı yer Kilis ilinin Elbeyli ilçesidir. Geçiş nedenim tamamen sağlık problemleri nedeni iledir." dedi. 

BİRÇOK BİLİM DALI KAPALI

Harran Üniversitesi Hastanesi Çocuk Cerahi Bilim Dalı Doktoru Mehmet Çakmak da son 9 ayda kapanan 4. Bölüm olduğunu söyledi.  Çakmak,  kapanan bölümleri ise şöyle sıraladı; Çocuk hematoloji ve onkoloji, Göğüs cerrahisi, Patoloji, erişkin Nefrolojisi. Çakmak "Üniversite hastanesinelerinde maaşlar çok düşük artık kimse akademisyen olmak istemiyor" ifadelerini kullandı.

Harran Üniversitesi Hastanesi'nde,  bir çok daldaki uzmanlarının özel sektöre gitmesi de dikkat çekiyor. Verilen maaş, yapılan iş ile kıyaslanınca çok yetersiz kalıyor. Koskoca profesöre 6-7 bin lira döner verince onların da istifa yolunu seçtiği ileri sürülüyor.