Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanlığına adaylığını resmen açıklayan ilk aday olan iş insanı Vedat Polat, aday olmasını nedeni de açıkladı

Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanlığına adaylığını düzenlediği basın toplantısında açıklayan Vedat Polat, “Bize bu kararı aldıran sebep. Şanlıurfa Ticaret Borsamızda uzun yıllardır değişmeyen ve şehrimize artık faydalı olduğuna inanmadığımız Ticaret Borsamızın yönetimi ve yönetim tarzıdır. “ dedi.

Şuan ki mevcut başkan Sayın Mehmet Kaya’nın geçmişte Ticaret Borsasına değerli hizmetleri olduğunun altını çizen Vedat Polat, bir sivil toplum kuruluşuna 25 yıldır başkan olmuş olmanın verdiği sorunlara dikkat çekti.

SON 5-6 YILDIR FAYDA YERİNE ZARAR VERDİĞİNİ GÖRMEKTEYİZ

Bu kadar süre zarfından sonra mevcut başkanın kurumu kendi malı olarak gördüğünü iddia eden Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkan adayı Vedat Polat, açıklamalarını şöyle sürdürdü;  “Mevcut başkan ve yönetiminin, hem Şanlıurfa'daki sektörümüze ve hem de borsamıza artık fayda yerine zarar vermeye başladığını özellikle son 5-6 yıldır üzülerek görmekteyiz. 

vedat polat1

ÇEYREK ASIR SONRA BAYRAĞI YENİ JENERESYONA TESLİM ETMEK GEREKİR

Bu durum artık bizleri sorumluluk sahibi insanlar olarak Şanlıurfa'mız adına rahatsız etmektedir. Bu nedenle böyle bir karar almış bulunmaktayız.
 Evet, az öncede söylediğim gibi Sayın Mehmet Kaya geçmişte bu başkanlığa ilk başladığı yıllarda belki faydalı hizmetler yapmış olabilirler. Aslında bizler, bu dönemki seçimlerde Sayın Mehmet Kaya'nın Şanlıurfa kamuoyu önüne çıkarak, bugüne kadar kendisine oy veren insanlara teşekkür edip, 25 yıl başkanlık yaptıktan sonra bayrağı yeni jenerasyonlara, sektördeki ve iş dünyasındaki yeni insanlara devredeceğini düşünüyorduk.

ÜYE KAYITLARIYLA İLGİLİ BU İDDİA DOĞRUYSA ÇOK VAHİM

Ama kendisi bunu yapmak yerine;  Sektörümüzden olmayan insanların borsaya kaydını yaparak kendisini başkan seçecek kişilerden üyeler oluşturmaya, Kendini başkan seçmeyeceğini düşündüğü üyelerin kayıtlarını usulüne uydurarak silmeye, Borsaya kayıtlı olması zorunlu olan iş insanlarının kayıtlarını bilerek Yapmamaya veya yapmamak için zorluklar çıkarmaya, Karşısında böyle bir oluşum olduğunu görünce de seçmenlerinin yeni bir oluşum yapmasına engel olmak ve onlara zaman vermemek için yıldırım hızıyla 15 gün sonrasına yanı 1 Ekim'e seçim tarihi belirlemeye, Üyeliği askıda olan insanların haberdar olmaması için, üyeliğinin askıda olduğunu ilan etmeyerek bunu açıkça gizlemeye çalışarak, Ticaret Borsası'nın asıl sahibi olan kişilerin elinden seçme ve seçilme haklarını almaya çalışmıştır. 

Bu tavırların hepsi bizlere şunu göstermektedir ki; Sayın Mehmet Kaya artık Şanlıurfa Ticaret Borsasını binlerce esnaf ve iş insanına ait bir yer oarak değil, kendi malı olarak görmektedir.  Kusura bakmayın biz buna müsaade etmemek için elimizden gelen tüm meşru çalışmaları yapacağız, esnafımızı ve iş adamlarımızı kapı kapı dolaşıp farkındalık yaratacağı

BASKILARA FIRSAT VERMEYİN

Mazhar Bağlı Adına Açılan Sahte Hesaptan Algı Paylaşımı Mazhar Bağlı Adına Açılan Sahte Hesaptan Algı Paylaşımı

Buradan özellikle oy kullanacak esnafımıza ve iş insanlarımıza seslenmek istiyorum: Hatırla gönülle oy isteyecekler, olmadı aile büyüklerinizi akrabalarınızı arayan, olmadı türlü türlü yerlerden sizlere baskılar yapacaklar, sizden söz almaya hatta yemin almaya çalışacaklar. Olmadı gece evinize gelip çulunuza geldik diyecekler. Bunlara fırsat vermeyelim lütfen. 

BİZLER DÜZELMEDEN STK'LAR DÜZELMEDEN ŞANLIURFA DÜZELMEZ

Bunlara verecek tek cevabımız olmalı.  Bunlara deyin ki biz artık liyakatli insanlara oy vereceğiz. 25 yıl burayı yönettiniz, yeter diyelim. Unutmayın bizler düzelmeden ve bu şehrin STK'ları düzelmeden bu şehir kalkınmaz ve düzelmez.

AKLINIZIN VE VİCDANINIZIN SESİNİ DİNLEYİN

Unutmayalım o perdenin arkasına perdenin arkasında vicdanınızla baş başa kalacaksınız. Perdenin arkasına geçtiğimizde aklımızı ve vicdanımızı dinleyelim.”