DEVA Partisi Şanlıurfa İl Teşkilatı, partilerinin İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile polisin arasında geçen tartışmayla ilgili basın açıklaması yaptı.

Yapılan basın açıklamasında polisin, Yeneroğlun’a tavrı eleştirildi.
DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz ve yönetim kurulu üyeleri il başkanlığı binasında bir araya gelerek yapılan basın açıklaması yaptı.

Ankara’da geçtiğimiz günlerde Yeneroğlu ile polis arasında yaşanan tartışmada polisin Yeneroğlu’na gösterdiği tavrı eleştiren DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz basın açıklamasında şunları söyledi; 

“Milletvekilimiz, Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Sayın Mustafa Yeneroğlu’na yapılan çirkin saldırılara Türkiye’nin 81 ilinde güçlü bir şekilde itiraz ediyoruz.

Emniyet Genel Müdürlüğü; dün haksızlığı, kabadayılığı, hukuksuzluğu koruyan bir metin yayınlamıştır.
Kimin kimden cesaret aldığı ortadadır. İnsanlara parmak sallayanların arkasında kimlerin olduğu ayan beyan ortadadır.
Şunu özenle belirtmek gerekir ki; muhatabımız zor şartlarda canını dişine takarak güvenliğimizi sağlayan emniyet personeli değil, polis teşkilatımızı siyasete alet edenlerdir.

Hukuka ve kanuna uygun davranan, zor şartlarda çalışan tüm emniyet teşkilatı mensuplarına bu vesileyle teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımıza, Milletvekilimize, yol arkadaşımıza yapılan saldırılar karşısında asla susmayacağız.
Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk tanımazların devlet katında görev yapacağı yer olmadığını biliyoruz.

Eyyubiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’tan Kötü Haber Eyyubiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’tan Kötü Haber

Genel Başkanımızın vurguladığı gibi; önümüzdeki ilk seçimde hukuk namına, adalet namına ve demokrasi namına büyük bir zafer elde edeceğiz.
Bizler, DEVA Partisi Şanlıurfa İl Teşkilatı olarak kararlıyız.  Hukuksuzluklara, kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz. Mücadelemizi, ülkemizde tam demokrasiyi inşa edene dek sürdüreceğiz.”