Galatasaray Kulübü’nde 4 ay İletişim Direktörlüğü ve GS TV'de bir süre yorumculuk yapan Urfalı Reşit Ömer Kükner, memleketinde hasret giderdi.

Şanlıurfaspor, Nazilli Belediyespor'a Sıkı Hazırlanıyor Şanlıurfaspor, Nazilli Belediyespor'a Sıkı Hazırlanıyor

Galatasaray Divan Kurulu başkanı Aykutalp Derkan ve Divan Kurulu Üyesi Merih Tüzün ile memleketi Urfa’ya gelen Reşit Ömer Kükner,  halay da çekti, Urfa'yı karış karış gezdi, Fıstık bahçelerinde fıstık hasadı yaptı, isot hazırladı.

Akrabalarıyla bağ bozumunda kazanların başına geçip sucuk, bastık, şire yapan duayen futbol yorumcusu Reşit Ömer Kükner,  kendi köyünde bu yıl Urfa Galatasaraylılar buluşmasının 3’üncüsünü de gerçekleştirdi. Tülmen Köyünde açık havada kurulan sofrada 200 kişiyi ağırlayan Reşit Ömer Kükner,  davul zurna eşliğinde kendini, memleket havasına kaptırdı.

Ailesinin gururu ve büyük Galatasaraylı olarak nitelendirdiği ressam Hasan Rastgeldi'nin onurlarına düzenlediği Urfa sıra gecesinde memleketindeki 15 günün yorgunluğunu atan Reşit Ömer Kükner, Urfa’ya veda gecesini ise kuzenleri olan Elçi Konağında da geçirdi.

Tülmen de harika bir gün geçirdiğini söyleyen Reşit Ömer Kükner, şeref veren tüm Galatasaraylılara teşekkür ederek sosyal medya hesabından “ Güzel geldim, güzel günler geçirdim. Urfa’ya veda gecesinde sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu; “Urfa'da Fırfırlı Kilisenin müştemilatı olan Elçi Konak'ta Lena Chamamyan şarkıları dinlerken tepemde iki büyük güvercin sürüsü uçuyor. Kuşlar hariç her şey birbirine girmiş durumda. Urfa'ya veda gecesi ancak bu kadar güzel başlayabilirdi” paylaşımını yaptı.