Şanlıurfa’da hem usulsüz hem de ruhsatsız tüfekle avcılık yapan 1 kişiye ceza üstüne ceza kesildi. Avladığı kuşlara ve ruhsatsız silaha el konuldu.

Olay bugün Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde yaşandı. Şanlıurfa’da Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü avcılara yönelik Jandarmayla birlikte operasyon düzenledi. 

HEM İDARİ PARA CEZASI HEM DE TAZMİNAT CEZASI UYGULANDI

Denetimlerde ruhsatsız silahla usulsüz avcılık yapan şahsı yakalayan DKMP ve Jandarma ekipleri, ruhsatsız silaha el koyum cezai işlem uyguladı. DKMP Şanlıurfa Şube ekipleri de ruhsatsız silahla avlanan avcıya hem idari para cezası kesti hem de tazminat cezası uyguladı.

RUHSATSIZ SİLAHLA AVLADIĞI KUŞLARA EL KONULDU

Usulsüz ve kaçak avcılığa yönelik yapılan denetimde ekipler, aynı şahsın avladığı, 8 adet ölü turaç kuşu, 1 adet  ölü 1 adette yaralı bağırtlak kuşuna el koydu. 

Her Gün İçerseniz Faydası Zirve Yapıyor Her Gün İçerseniz Faydası Zirve Yapıyor

RUHSATSIZ SİLAH JANDARMAYA TESLİM EDİLDİ

Yaralı olan Bağırtlak Kuşu, kuşu tedavisi yapılmak üzere Gölpınar Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine teslim edildiğini açıklayan DKMP Şanlıurfa Şube Müdürlüğü  “1 adet ruhsatsız tekli kırma Av tüfeğini de Karaköprü ilçe jandarma komutanlığı ekiplerine ruhsatsız tüfek kullanmaktan şahsa cezai işlem uygulanması için teslim edildiğini bildirdi.