İki haftada bir düzenlediği basın açıklamalarıyla gündemi değerlendiren başkan Yanmaz’ ın bu hafta ki konusu Ceylanpınar ilçesindeki işsizlik, Birecik ilçesindeki su sorunu,  Urfa’da ki sağlık sistemi ve Emine Şenyaşar ile Fatoş Karakeçili’nin haklarını savunması konularını ele aldı.
“KÖYDEN HİÇ BİR FARKI YOK”
Ceylanpınar ilçesindeki işsizliğe değinen Başkan Yazmaz konuşlarına şunları ekledi; Ceylanpınar ilçemizde ki işsizliğin nedeni orada ki yetkili kişilerin sadece akrabalarını işe alıp orada ki gençleri işsiz bırakmasıdır. Herkes kendi akrabasına öncelik verdiği için Ceylanpınar ‘daki gençler işsiz kalıyor. Ceylanpınar ilçemiz ilçe diye geçiyor ama bir köyden farksız köyden hiçbir farkı yok.” dedi.
Karşılanmayan ücretler Göçe zorluyor
Şanlıurfa’da ki sağlık sorunları bizi maalesef başka illere yönlendiriyor. Burada ki hastalarımız kalkıp Gaziantep’e Adana’ya gidiyor. Buradaki hastaneler ne işe yarıyor. 1960 yılında köyden gelen vatandaşlar iş bulamadıkları için yurt dışına gidiyordu ama gelin görün ki bugün bizim sağlıkçılarımız, eğitimcilerimiz yurt dışına gitmek zorunda kalıyor. Verilmeyen değer, karşılanmayan ücretler maalesef bu insanları göçe zorluyor.” Dedi.

Hak arayışında olan Emine Şenyaşar ile Fatoş Karakeçili’ yi hak aramalarında takdir ettiğini söyleyen başkan yanmaz: “benim iki kahramanım var biri Emine Şenyaşar biri de Fatoş Karakeçili’dir. Bunlar torpil istemeden, kimseden yardım beklemeden hak arayışını sürdürmeye devam ediyor. Bunlar benim kahramanımdır.” İfadelerini kullandı.