Şanlıurfa'da Kuvvetli Rüzgar Ve Fırtına Uyarısı! Şanlıurfa'da Kuvvetli Rüzgar Ve Fırtına Uyarısı!

Şanlıurfa’dan da hissedilen 5 şiddetindeki deprem yerin 6 kilometre derinliğinde yaşandı. Yer yüzüne çok yakın yaşanan 5 şiddetindeki deprem yine herkesi uykusundan uyandırdı, yatağından fırlattı. Bu sarsıntının ardından saat 8 sıralarında aynı yerde bu kez 4 şiddetine yakın bir artçı daha oldu.

Yaklaşık bir aydır depremle yatıp depremle kalkan Şanlıurfalıların yüzde 75’nin depremleri artık normal görmeye ve evlerine geçmeye başladı. 
Bu arada 6 Şubat günü 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki depremde binlerce bina çökmüş, binlerce kişi enkaz altında kalmıştı. 45 binin üzerinde kişinin can verdiği depremler, 11 ili etkilemişti.

Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya, Gaziantep, Adana, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Kilis ve Elazığ’da büyük yıkım olurken, şehirler adeta kimlik değiştirdi.

Artçıların şiddetle sürdüğü şehirlerde yaşayanların büyük çoğunluğu ise hayatta kalabilmek için yollara döküldü. Deprem bölgesinde kalanlar da evlerinde ağır hasar olanlar halen çadırlarda ve konteyner evlerde kalıyor.