Şanlıurfa’nın manevi dinamiklerinden olan merhum molla Sabri Yazar’ın oğlu Ahmet Hilmi Yazar, Ankara İl Müftü Yardımcısı oldu.

Şehit Oğlu İçin 78 Yaşında Kur'an-I Kerim Okumayı Öğrendi Şehit Oğlu İçin 78 Yaşında Kur'an-I Kerim Okumayı Öğrendi

37 yıl Mevlid-i Halil (Dergah) caminde imamlık yaptıktan sonra emekli olan meşhur alimlerden merhum molla Sabri Yazar’ın oğlu Ahmet Hilmi Yazar’ın, Adana İl Müftü Yardımcılığından Ankara İl Müftü Yardımcılığına ataması geçtiğim günlerde yapıldı. 

Ahmet Hilmi Yazar’ın önümüzdeki hafta içinde Ankara İl Müftü Yardımcılığı görevine başlayacağı öğrenildi.

Bu arada merhum Molla Sabri Yazar hocanın bir diğer oğlu Mehmet Yazar da 16 yıl Şanlıurfa Vali Karacan camiinde İmam Hatip olarak görev yaptıktan sonra Bursa/Nilüfer Şeyh Edebali camiine atanmıştı.

2007 yılından bu yana halen bu camide İmam Hatip olarak görev yapan, Mehmet Yazar hoca, Urfa’da olduğu gibi Bursa'da da sosyal aktiviteleri ile halk tarafından seviliyor. Mehmet Yazar hoca, 2015 yılında kısa bir süreliğine Fransa’nın Demir Çelik bölgesi olarak bilinen Fameck kentine görevlendirilmişti.

Öte yandan molla Sabri Yazarıın torunu 11 yaşındaki Mustafa Yazar da 17 aylık iken hacı olmuş 4 Yaşında Kuran-ı Kerim öğrenmişti. Bursa/Nilüfer Şeyh Edebali cami imam hatibi Mehmet Yazar’ın oğlu olan Mustafa Yazar, .4,5 yaşında da Kuranı hatmetmişti.