Vali Ayhan 10 Ölü 16 Bina Çöktü Vali Ayhan 10 Ölü 16 Bina Çöktü

İYİ Parti Genel Başkan Baş Danışmanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’dan sonra CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Baş Danışmanı Şükrü Kırboğa, Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Abdullah Yeşil de tepki gösterdi.

Aziz Aydınlık, “TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü, hemşerimiz Dr. Sadık Yetim’in görevden alınması kabul edilebilir değildir. Ayrıca yerine atanan kişinin AKP'li bir ismin yakını olduğu ve iş etiğine uygun olmayan diğer iddialar liyakatsizliği gözler önüne sermiştir. Kabul etmiyoruz!” ifadelerini kullanırken Gelecek Partisi Genel Başkan Danışmanı Şükrü Kırboğa da “Şanlıurfa'nın değerli bürokratlarına tek tek görevden el çektiriyorlar ve saraya yakın insanların liyakatsız, ehliyetsiz akrabalarını göreve getiriyorlar. Urfa vekilleriyse yine sus pus,Urfa her zamanki gibi sahipsiz” dedi.

Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Abdullag Yeşil ise Urfa’lı bürokratların tek tek görevden alınmasına tepki göstererek Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Koordinatörlüğü’nden alınan Dr. Sadık Yetim’in yanında olduklarını belirtti.

Bu arada TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim’in yerine Adıyaman Milletvekilinin akrabası ve bacanağı olduğu iddia edilen Serkan Aydın atanmıştı. Serkan Aydın'ın TKDK'da danışmanlık yaptığı ve 30'a yakın onay bekleyen projesinin olduğu ileri sürüldü.