Akşam saat 19.30 sıralarında hafif şekilde başlayan yağmur, gök gürültüsüyle birlikte sağanak yağışa dönüştü. Meteoroloji gün içinde yağmurun yağacağını açıklarken AFAD da vatandaşları yaşanabilecek sel ve taşkınlar konusunda uyardı. Şanlıurfa Valiliği ile yerel yönetimler de kentte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlem aldı.

FriJuaXWAAEbMb1

Eyyübiye 15 Temmuz Demokrasi Bulvarında Bıçaklı Kavga:1 Yaralı Eyyübiye 15 Temmuz Demokrasi Bulvarında Bıçaklı Kavga:1 Yaralı

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, sağanak yağışın tekrar etkisini göstermeye başlamasıyla birlikte, Beykapusu Mahallesi, Akpıyar Mahallesi, Urfa Kalesi arkası, Süleymaniye Mahallesi ve Abide Kavşağı’nda incelemelerde bulundu. Vali Ayhan "Sağanak yağışın getirdiği olumsuzlukları önlemek adına gereken tüm tedbirler alındı." dedi.

"İş yeri ve aracı sel sularına teslim oldu"

Selzede vatandaşlardan Mustafa Doğan, "Sel suları bizi büyük bir maddi zarara uğrattı. İşyerim ve aracım sel sularına teslim oldu. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Devlet büyüklerimizin bize el atmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.