Sağlıkçılar günü ve Mehmet Gülüm'ü uğurlama törenini bugün Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans salonunda düzenlendi.

Uğurlama törenine Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Yeliz Mercan, Şanlıurfa İl Sağlık Müdür Vekili Ögr. Üyesi Dr. Faruk Günak, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Başkanları, Kamu ve Özel Hastanelerin Başhekimleri ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürleri ve sağlık çalışanlarının katıldı.

Şanlıurfa’nın Yeni Sağlık Müdürü Başhekimlerle Değerlendirme Toplantısı Yaptı Şanlıurfa’nın Yeni Sağlık Müdürü Başhekimlerle Değerlendirme Toplantısı Yaptı

Şanlıurfa İl Sağlık Eski Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm, törende yaptığı konuşmada “Benim açımdan verimli ve bereketli bir dönem oldu. Çok Şükür buradan iyi anılarla, hayırla Ankara Onkoloji hastanesine gidiyorum. Sizlerle vedalaşamadık bu etkinlik vesilesiyle sizlerle bir araya gelme imkânı bulduk, sizlerden helallik istiyorum. Başta sayın valimiz, Bakanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen törende Şanlıurfa Vali Salih Ayhan afet süreçlerinde özveriyle çalışan sağlık çalışanlarına teşekkür belgesi verdi.
Vali Salih Ayhan, “Umutsuz olduğu anda umut olmak el uzatmak bir dua kapısı olmak sağlık teşkilatına özgü bir durumdur. Pandemide çok zorlu şartlar altında çalıştınız kahramanlık hikâyeleri yazdınız. Vefat edenler oldu.

Deprem zamanında en hızlı aksiyon alan ilimizde de şahitlik ettiğimiz sağlık teşkilatıydı. İlimizde kendi yükümüz değil komşu illerimizinde yükünü kaldırdık. Hiçbir olumsuzluk ile karşılaşmadığımızı ifade etmek istiyorum. İlimize nakil edilen hastalar değil hasta yakınları ile de bire bir ilgilenme konusunda kahramanlık hikâyeleri yazdınız. Yolunuz bahtınız açık olsun gününüz kutlu olsun” dedi.
Tören, kokteyl ile son buldu.