Bazı haber sitelerinde  “Ambulans yolda kalınca makam aracıyla hastaneye gönderildi” başlıklı haber üzerine Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü şu açıklamayı yaptı;

BELEDİYE BAŞKANININ MAKAM ARACI ŞOV YAPMIŞ

Bahse konu haberde geçen, Eyyübiye ilçesine bağlı Akşemsettin mahallesinde ikamet eden M.A.isimli vatandaşımızın 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarda bulunmasının ardından 112 Komuta Kontrol Merkezi tarafından ekip yönlendirilmiş, mahallenin fiziki şartları aracın yukarıya çıkmasının mümkün olmadığı kanaatine varılınca hasta ile irtibata geçilip, paletli ambulans ile naklinin gerçekleştireceği bildirilmiştir.

SES KAYITLARIMIZ MEVCUTTUR

Teravih Namazı Kılarken Eklem Ağrıları Olanlar Ne Yapmalı? Teravih Namazı Kılarken Eklem Ağrıları Olanlar Ne Yapmalı?

Akabinde ise ivedi olarak Umke Kriz Merkezinden paletli ambulans yönlendirmesi yapılarak hasta yakınları ile tekrar iletişime geçilmiştir. Hasta yakını tarafından ise paletli ambulansa gerek olamadığını “biz hastaneye yakınız kendi imkânlarımız ile geçeceğiz” dediği ve ambulans talebini iptal ettiği ses kayıtları ile mevcuttur.

ULAŞAMADIĞIMIZ HİÇ BİR VAKAMIZ OLMAMAIŞTIR

İlimizde 112 komuta merkezine bildirilen tüm vakalara gerekli müdahale yapılarak hastanelere transferleri sağlanmış olup, çağrı merkezimize bildirilen ve ulaşılamayan herhangi bir vaka olmamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."