Hastane Başhekimi Dr.Necmi Eşiyok ve Suruç İlçe Sağlık Müdürü Dr.Erdal Aydoğdu ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek Hizmet kalitesinin daha da yükseltilmesine yönelik görüş alışverişinde bulundular.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr.Ögr. Üyesi Abdullah Solmaz “Suruç Devlet hastanesi Güçlendirilmiş ilçe hastanemizdir. Vatandaşlarımızın Hastanelerimizde sunulan Sağlık hizmetinden tam kapasite ile faydalanabilmeleri için çalışmalarımız ve yerinde değerlendirmelerimiz aralıksız devam edecektir.

Harran Üniversitesi Hastanesi Gücüne Güç Katmaya Devam Ediyor Harran Üniversitesi Hastanesi Gücüne Güç Katmaya Devam Ediyor

WhatsApp Image 2023-08-22 at 10.44.09

150 yataklı İlçe Devlet Hastanemiz 22 erişkin yoğun bakım yatağı, 11 küvöz, 5 ameliyathane odası, 11 diyaliz cihazı ile halka hizmetine devam ederek Suruç halkının ihtiyacını karşılamaktadır.

 "BEBEK DOSTU HASTANE" unvanlı olan hastanemizde, Gebe okulunda anne adaylarına tercüman kullanma yerine Kürtçe Arapça Türkçe eğitim slâytları hazırlanarak Normal doğum özendirmek ve sezeryan ile doğum un önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

Çocuk hekimlerinin yönlendirdiği çocuk diyabet hastalarının il merkezine gelmemeleri için Diyabet hemşirelerine Çocuklara yönelik diyabet eğitimi verilmesi kararı aldık.

Fizik tedavi rehabilitasyon merkezinde randevu süresinin düşürülmesi için yerinde inceleme yaparak cihaz temin edip iki ek oda açılması ve Çocuk servisi yatak sayısının arttırılması ile ilgili konularda istişarelerde bulunduk.

Deprem kaynaklı binada oluşan hasarların giderilmesi, Hastanenin hasarların giderilmesi ile tüm hastanenin boyanması kısa süre içerisinde başlayacaktır.

WhatsApp Image 2023-08-22 at 10.44.13

İl Sağlık Müdürü Dr. Ögr. Üyesi Abdullah Solmaz, Bugünde hastanemizin tüm bölümlerini inceledik.  Ketem, gebe okulu, Evde Sağlık hizmetleri, Diyabet hemşireliği. Yoğun bakımlar, Depo, Ambarlar  ve yataklı birimleri ziyaret ettik. Yeni Doğan yoğum bakım sayısının arttırılmasına yönelik istişare yaptık. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak Çalışmalarımız kalitemizi yükselterek halkın sağlık hizmetinden maksimum seviyede faydalanmalarını sağlamaktır” dedi.

Müdür Solmaz; Suruç Devlet Hastanesi, Suruç İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Suruç 1 no’lu Asm de Sağlık personelleri ile sohbet ederek, dilek ve temennilerini dinledi. Tedavi olmaya gelen Hasta ve hasta yakınlarını ziyaret ederek, Hastalara geçmiş olsun dileklerini ilettiler.