Yaz aylarında kullanılan güneş gözlüklerine karşı uzmanlar vatandaşları uyardı. Uzmanlar "Ucuz gözlük alıp gözünüzü kör etmeyin. "dedi.

Marketlerde, pasajlarda, oyuncakçılarda ve merdiven altı yerlerde satılan camları boyalı yada camlarında film olan ucuz güneş gözlükleri közleri kör ediyor.

Güneş gözlüğü satıcısı İbrahim Halil Bayır, “Ucuz gözlükler ceplere faydalı olabilir ancak gözlerinize zarar verebilir” dedi.

Vali Ayhan, Yaralı Askerlerimizi Hastanede Ziyaret Etti Vali Ayhan, Yaralı Askerlerimizi Hastanede Ziyaret Etti

Göz Doktoru Osman Tanrıverdi ise Urfadasın haber sitesine yaptığı açıklamada “Sahte gözlükler göz sağlığı açısından çok tehlikeli. Görme keskinliği göz sağlığı açısından ciddi olumsuzluklara sebebiyet verebiliyor.

Sahte güneş gözlüğü numaralı, güneş gözlüklerin göz numarasına uygun olmayan gözlüklerin kullanılması mevcut görme keskinliğini olumsuz etkiler. Varsa göz bozukluğu daha da ilerlemesine sebep olabilir.

Yoksa da göz sağlığını bozup görme keskinliğini olumsuz etkileye biliyor. Odaklanma problemine sebep olabiliyor. Güneş gözlükleri kullanıldığı takdirde kesinlikle sahte gözlüklerin kullanılmaması göz doktorunun bilgisi haricinde herhangi bir şekilde bunların kullanılmaması gerekmektedir.” İfadelerini kullandı.