Sahte parfümlerin hem vücuda hem de cebe zararlı olduğunu belirten uzmanlar, Sağlık Bakanlığı onaylı parfümlerin kullanılmasını öneriyor.
Sahte parfümler kıyafetlerde leke bırakıyor.

Urfa sıcak bir şehir olduğu için parfüm kullanımının önemli olduğunu anlatan Şanlıurfalı parfüm satıcısı Murat Kavşak “Vatandaşlar parfüm içinde nasıl bir madde olduğunu bilmedikleri için vücutlarına zarar verebiliyorlar.

Parfüm kullanımı konusunda bilinçli olmak lazım. İnsanların orijinal parfüm kullanmalarını tavsiye ediyorum. Bildikleri markalardan almalarını ve bilindik yerden almalarını öneriyorum. Çünkü içeriğinde ne olduğunu bilmedikleri parfümleri kullandıklarında vücudu tahriş olabilir.

Kıyafetlerde leke bırakabilir. Verdiği para çöpe gider. Parfümün kalıcılığı olmaz. 15-20 dakika sonra kokusu uçar gider. Bu da hem cebe hem vücuda zarar verir. Ben Sağlık Bakanlığı’nda onaylanmış parfümleri kullanmalarını tavsiye ediyorum.

Frişhopta yada yurt dışından getirenlere kesinlikle inanmayın. Onlar sahte ve dolma parfümler. Ucuz parfümler cilt hastalığına neden olabiliyor. El altından parfüm satanlara, çantayla parfüm satanlara, merdiven altı parfüm satanlara itibar edilmemesi gerekiyor. ”ifadelerini kullandı.