Balıklıgöl Kent Platosunda bulunan Şanlıurfa Ortopedik Engelliler Derneğini ziyaret ederek araçları takdim eden Şansal, daha önce de 7 kişiye aynı yardımı yaptıklarını anımsatarak, ‹Ramazan bayramı öncesi kendilerini mutlu etmek istedik, hayırseverlerden aldığımız destekle ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz" dedi.

STK'LARIN GÖREVLERİNDEN BİRİ DE BUDUR

AK Parti Viranşehir Esk İlçe Başkanı Celalletin Sayan'ın Acı Günü AK Parti Viranşehir Esk İlçe Başkanı Celalletin Sayan'ın Acı Günü

Şansal, şunları kaydetti: ‹Bir sanayici olarak 44 yıldır İstanbul'da iş yapıyorum. Şanlıurfa Derneklerini Federasyon çatısı altında bir araya getirip Urfamıza, toplumumuza fayda sağlayacak faaliyetler gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

Böyle bir ihtiyaç olduğunu duyunca harekete geçtik. Bana göre, STKların, Derneklerin esas görevlerinden biri de budur. 12 Tekerlekli akülü aracı ihtiyaç sahibi kardeşlerimize teslim ettik. Ramazan bayramı öncesi kendilerini mutlu ettik. Bu hayırlı işe bağış yaparak katkı sağlayan kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

Bu konuda insanların duyarlı olması gerekiyor. Çoğu bedensel engellerinden dolayı eve mahkum olmuş durumdalar. Akülü tekerlekli araçlar sayesinde Bakkala, markete gitme, kendi ihtiyaçlarını karşılama imkanı bulacaklar"

ADNAN ABİ HER ZAMAN DESTEKÇİMİZ

Şanlıurfa Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Hüseyin Sat da, ŞANFED Başkanı Adnan Şansal'a teşekkür ederek, ‹Adnan abimiz yine yapacağını yaptı, 12 kardeşimizin eli, kolu, kanadı oldu. Bu sayede erken bayram yaptılar. ŞANFED Başkanı Adnan Şansal›a ve bu hayırlı işe katıda bulunanlara çok teşekkür ediyoruz› dedi.

URFA'NIN KURTULUŞU İSTANBUL'DA KUTLANACAK

Öte yandan ŞANFED'in İstanbul'da Kurtuluş gecesi düzenleyeceği bildirildi.  Şansal, bu konuda şu bilgileri verdi: ''Urfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 104'üncü yıldönümü dolayısıyla 25 Nisan'da İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi'nin bin kişilik bir salonda kutlama programı tertip edeceğiz.  Hangi partiden olursa olsun yeni seçilmiş olan Belediye Başkanlarımızı da davet edip orada ağırlayacağız.''

Editör: Urfadasin Haber