Şanlıurfa'daki  tüm amatör spor kulüplerini ve ilgili kuruluşları barındıracak tesis olarak yapılacak Amatör Evinin akibetinin ne olduğu merak konusu oldu.

Şanlıurfa Amatör Evinin yapılması için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından  resmi işlemleri tamamlanmış ihale aşamasına gelmişti. Projesi bile hazırlanan Şanlıurfa Amatör Evinin yapılması için 5 yıldır  hiç bir mesafe kaydedilemedi.

Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun yıllardır hayalini kurduğu ve Spor kamuoyu ile taban birliklerini bir araya getirecek olan "Amatör Evi" projesi 2022 yılında onaylanmıştı.

 Şanlıurfa ASKF Başkanı Adnan Yükselir'in  daha önce yaptığı bir açıklamada, "Amatör Evi" spor kompleksinin tamamlanmasıyla, taban birliklerinin ve Spor kamuoyunun tek çatı altında birrleşeceğini belirterek "Uzun zamandır devam Şanlıurfa ASKF amatör evi projesi nihayet bugün Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkanı Zeynel Abidin BEYAZGÜL tarafından Spor Bakanlığı'na yapılan girişimler sonucunda Şanlıurfa ASKF amatör evi projesi onaylandı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkanı Zeynel Abidin BEYAZGÜL tarafından yapılan açıklamada Şanlıurfa ASKF amatör evi projesinin finansmanın yarısını biz diğer yarısını Spor Bakanlığı üstleniyor hayırlı olsun.

ASKF başkanı olarak uzun süreden beri devam eden Amatör Evi projesinin müjdeli haberini Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkanı Zeynel Abidin BEYAZGÜL'den müjdesini almak son derece mutluluk vericidir Tüm Kulüplerimize hayırlı olsun inşaAllah."demişti.

Sitenin Otoparkına Girip 10 Bin Liralık Bisikleti Çaldı Sitenin Otoparkına Girip 10 Bin Liralık Bisikleti Çaldı