Şanlıurfa’da 30 yılı aşkın bir zamandan buyana 365 gün boyunca 15 kazanın ihtiyaç sahipleri için kaynatıldığı Aşevi, şu sıralar Kurban bağışı bekliyor.

Şanlıurfa İslam İş Birliği Teşkilatı Turizm Şehri Seçildi Şanlıurfa İslam İş Birliği Teşkilatı Turizm Şehri Seçildi

Yıllık 300 ton kuru gıda, 1 buçuk ton ekmek ve yaklaşık 2 bin adet canlı hayvan eti dağıtımı gerçekleştirilen Şanlıurfa Aşevi Derneği’nin çarkları ise hayırseverlerin desteği ile dönüyor.

İhtiyaç sahibi dul, yetim, mahkum aileler ve asker eşlerine günde bir öğün gün boyu yetecek kadar ve aile sayısına göre sıcak yemek dağıtımının yapıldığı Şanlıurfa Aşevi Derneği’nin Divanyolu’da ki adresinde uzun kuyruklar oluyor.

Şanlıurfa’da 26 kuruluşun bir araya gelerek kurduğu Şanlıurfa Aşevi Derneği, hayırseverlerin yaptıkları bağışlarla Türkiye’de örneği çok az olan bir hizmeti şaibesi bir şekilde sürdürmesi dikkat çekiyor. 

Çalışanlarının tamamı ücretsiz hizmet verdiği Şanlıurfa Aşevi Derneği, Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla şu sıralar kazanlarının kaynaması ve yardıma muhtaç ailelere ulaştırılmak üzere hayırseverlerden kurban bağışı beklemeye başladı.

Adak, Akika ve Şükür kurban bağışlarını yoksullarla buluşturacak olan Şanlıurfa Aşevi Derneği’nin gönüllü çalışanlarından Ali Topal, URFADASIN.COM’a yaptığı açıklamada “Malum Kurban Bayramı yaklaşıyor. Bize kurban bağışında bulunmasını istiyoruz. Hayırseverlerimiz kendileri kurbanlarını alıp bize teslim edebilir isterlerse hayvan pazarına gidip birlikte kurbanı alabilir” ifadelerini kullandı.

Kışın kuru bakliyatlarla kazanlarının yoksullar ve yardıma muhtaçlar için kaynadığını anlatan Ali Topal, yazın da hal pazarından sebze ve meyvelerle Aşevinde yemekler yapıldığını aktardı.