Şanlıurfa’da, depremde ağır hasar gören Öncel Apartmanın yıkımı sırasında bitişiğindeki tedbiren boşaltılan sağlam olan Cevheri Apartmanı da zarar görmüştü.

17 Nisan 2023'te yaşanan bu olayın üzerinden bir yıl geçti ancak söz konu bina için hiç bir girişimde bulunmamaıştı.

Bugün sabah saatlerinde Şanlıurfa Atatürk Bulvarı trafiğe çift yönlü kapatılarak Cevheri Apartmanın yıkımına da başladı.

6 ŞUBAT DEPREMİNİN BİR ÖZETİ VE BİR ANITI GİBİYDİ

Bu bina 6 şubat depremlerinin bir simgesinden öte bir anıtı, ülkenin deprem sonrası özeti olarak hep tanımlandı.
YİKOP bitişik binayı yıkmak üzere ihale etmiş yüklenici ve yerel yönetim, önlem almadan yıkıma başlamış,bitişiğinde 2 depremden de saglam cikan binayı tahrip etmişti. 

Şehrin göbeğindeki görüntü kirlilği ve tehlikeli olmasıyla da sık sık eleştiri konusu olan Cevheri Apartmanın bugün tamamen yıkımının başlamasına vatanadaşlar "Hele şükür yıkılmaya başlandı. Demek ki isteyince oluyormuş" yorumunu yaptı.

Haliliye Belediyesi Her Alanda Kadınların Yanında Oluyor Haliliye Belediyesi Her Alanda Kadınların Yanında Oluyor

BU GÜN BAŞLANAN YIKIM İLE 36 YILLIK ANILARDA YERLE BİR OLDU

Bina sakinlerinden biri olan Şanlıurfa’da iki dönem baro başkanlığı da yapan hukukçu Müslüm Akalın  yıkımın başlamasıyla "Emanetin ehlinde olmadığı bir yıkım sürecinin günahsız kurbanı olan binamız bugün yıkılıyor.  Makinelerle paramparça edilen beton bir bina değil, 36 yılımızın aile ve komşularımızla geçen acı ve tatlı anılarla yüklü film şerididir. İçimiz sızlıyor."ifadelerini kullandı.

Editör: Urfadasin Haber