Şanlıurfa Barosundan Seçim Güvenliği Merkezinde 250 avukat alarak sandıklardan, sahadan gelen şikâyetlerin hukuki boyutunu inceleyerek gerekli suç duyurusunda bulundu.

Viranşehir Belediye Başkanı Ekinci Oyunu Kullandı Viranşehir Belediye Başkanı Ekinci Oyunu Kullandı

Şanlıurfa’da demokratik bir şekilde seçimin gerçekleşmesi için özveriyle çalışan Şanlıurfa Barosu Seçim Güvenliği Merkezimizi avukatları, siyasi partilerden çok sayıda teşekkür aldı.

Seçim Güvenliği Merkezimizi avukatlarına bir teşekkür de üyesi oldukları Şanlıurfa Barosundan geldi. Şanlıurfa Barosu yaptığı yazılı açıklamada avukat arkadaşlarının çalışmasıyla ilgili şu ifadelere yer verdi;

” Şanlıurfa Barosu olarak 14 Mayıs tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimlerinde baromuz tarihinde ilk kez oluşturulan Seçim Güvenliği Merkezi'nde görev alan gönüllü avukatlarımız tüm gün boyunca vatandaşların seçime ilişkin sorularını yanıtlamış oy verme ve oy sayım sürecinde sandık müşahitlerine hukuki destek sağlamıştır. Merkeze gelen ihbarlar sandık çevrelerinde görevli olan meslektaşlarımıza iletilmiş gerekli itirazlarda bulunulmuştur. 

Seçim Güvenliği Merkezi ile il genelinde seçimlerin hukuki zeminde ve güven ortamı içinde gerçekleşmesi, vatandaşların iradesinin özgürce sandığa yansıması, seçmenin oy hakkını serbestçe kullanabilmesi için yasal koşulların yerine getirilmesi ve takibine katkı sağlayan, birlik, beraberlik dayanışma ve işbirliğinin en güzel örneğini sergileyen Seçim Güvenliği Merkezimizde ve sandık çevrelerinde görev alan tüm avukatlarımıza emek ve üstün çalışmaları nedeniyle teşekkürlerimizi sunuyoruz.”