Şanlıurfa Barosu Başkanlık seçimleri hafta sonu Pazar günü yapıldı. Şanlıurfa Başkanlığı seçimini Av. Abdullah Öncel 335 oyla kazandı.

Şanlıurfa Baro Başkanlığına Aday olan ve seçimi kaybeden 5 adaydan biri olan Avukat Halil Olgun, Baro Başkanlığına seçilen Abdullah Öncel hakkında yürütülen soruşturma nedeniyle başkanlığına itiraz ettiği öğrenildi.

Avukat Halil Olgun’un, 335 oyla Şanlıurfa Barosu Başkanı seçilen Avukat Abdullah Öncel’in hakkında 2020 yılında açılan soruşturmadan dolayı Baro Başkanlığına yeterli görmediğini ve başkanlığın kendisinin hakkı olduğu gerekçesiyle itirazda bulunduğu bildirildi. 

Şanlıurfa Barosu Başkanlık seçimine yapılan itirazın reddedildiği öğrenildi.

Bu arada hafta sonu yapılan Şanlıurfa Barosu Başkanlığı seçiminde mevcut başkan Avukat Mehmet Velat İzol, Avukat Abdullah Öncel, Avukat Reşit Tartiş, Avukat Halil Olgun, Avukat Eyyüp Sabri Tinaş ve Avukat Bülent Kurt’un listeleri yarışmıştı.

Seçim sonuçlarına göre adayların aldığı oylar şöyle;
Av. Abdullah Öncel 335
Av. Halil Olgun 275 
Av. Velat İzol 228 
Av. Reşit Tartış 177 
Av. Eyüp Sabri Tinaş 126 
Av. Bülent Kurt 106

Her Gün İçerseniz Faydası Zirve Yapıyor Her Gün İçerseniz Faydası Zirve Yapıyor

BARO BAŞKANLIĞINA SEÇİLEN ABDULLAH ÖNCEL'E DESTEK MESAJLARI YAĞDI

Şanlıurfa Barosu Başkan Adayı Halil Olgun, bir dönem aradan sonra yeniden başkanlık koltuğuna oturan Abdullah Öncel hakkında yürütülen bir soruşturma nedeniyle Seçim Hâkimliğine itirazda bulundu. Seçim Hâkimliği'nin ne karar vereceği henüz bilinmezken, Baro Başkanlığına seçilen Öncel'e sosyal medyadan avukatlar tarafından çığ gibi destek yağmaya başladı. 

İŞTE O DESTEK MESAJLARINDAN BAZILARI... 

AV. RONAYİ PAYDAŞ Yenilgiyi kabullenmek Asillik Yenilgiyi hazmedememek Acizliktir. Şanlıurfa Barosunun Seçilmiş Başkanı Av. Abdullah Öncel’dir. 

AV. HASAN ASLAN Şanlıurfabarosu başkanını, iradesini sandığa yansıtarak #AvAbdullahÖncel’i seçmiştir. Seçim sonuçlarına saygı duyulması ve baronun #siyasete kurban edilmemesini temenni ederim. Ben Av. Abdullah Öncel’in yanındayım. #Başkan olduğu için değil, seçildiği için… 

AV. HAMDİ DİRİER Seçilmiş bir baro başkanı olarak Abdullah Öncel seninle beraber olmak gurur verici asla yalnız bırakmayacağım. Seçim oldu ve Başkan Abdullah öncel buna itiraz ne etik ne de hukuki değildir 

AV. AHMET MUSRİ #avabdullahoncel seçilmiş başkanımızdır. Şanliurfa barosunun iradesine masa oyunlarıyla ipotek konulamaz.