Baronun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, yıkılan binada 2 kişinin hayatını kaybetmesi ve 8 kişinin yaralanması nedeniyle büyük üzüntü duyulduğu ifade edildi.

Binanın Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar gördüğü ifade edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesi Deliler mahallesinde Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat Depremlerinden sonra yapılan incelemede orta hasarlı raporu verilen binanın kendiliğinden çökmesi sonucunda enkaz altında kalan biri çocuk, 2 kişinin hayatını kaybettiğini ve 8 vatandaşımızın yaralandığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Yaşanan depremin üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen kent merkezinde ve ilçelerimizde bulunan Ağır Hasarlı binaların dahi henüz yıkım işlemleri tamamlanmamıştır. Orta Hasarlı Binaların ise yaşanan artçı depremler sonrası güncel hasar tespitleri yapılmamakta, itirazlar değerlendirilmemekte, binaların güçlendirme süreçlerinin belirsizliği, tedbirsizlik ve denetimsizlik neticesinde vatandaşların hasarlı binalarda oturmaya devam etmesi ya da boşaltılan binalarda madde bağımlıları tarafından konutlara zarar verilmesi hırsızlık olaylarının yaşanarak vatandaşların mağdur edilmesi tarafımızca tespit edilmişti. Şanlıurfa Barosu olarak yetkililere defalarca sorumluluklarını yerine getirmeleri için çağrıda ve yazılı başvurularda bulunmamıza rağmen şimdiye kadar herhangi bir önlem alınmadı.

Şanlıurfa'da karakol önünde bıçaklı kavga: 2 yaralı, 5 gözaltı Şanlıurfa'da karakol önünde bıçaklı kavga: 2 yaralı, 5 gözaltı

Şanlıurfa Barosu olarak olayda ihmali bulunan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulacağını belirterek hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor sürecin takipçisi olduğumuzu kamuoyuna saygılarımızla belirtiyoruz.”

Editör: Mehmet Fatih Aslan