Şanlıurfa sokaklarında başıboş köpekler tehlike saçarken vatandaşların ve esnafın bu konudaki şikayetleri her geçen gün artıyor.

Şanlıurfa esnaflar ve vatandaşlar başı boş köpeklere çözüm bulunmasını istiyor.

Şanlıurfalı esnaf Halil Karataş urfadasın haber sitesine yaptığı açıklamada “Eyüp peygamber makamının etrafı, Çamlık her taraf boşı boş köpeklerle dolu. Gece gündüz köpeklerin sesinden uyuyamıyoruz. Çoluk çocuk dışarı çıkamıyor. Bu köpeklerin hepsi hastalıklı, aç hayvanlar. Niçin bu kadar köpek salındı meydanlara. Daha önce bu kadar köpek yoktu. Son 1 yıldır köpeklerden geçilmiyor. Yazık bunlara bir çare bulsunlar. En azından köpek barınağına götürsünler. Daha önce köpek barınağı vardı. Bilmiyorum köpek barınağı ne oldu? Köpek barınağını dağıttılar mı ?  Her yer köpekten geçilmiyor. Bu kadar olmaz, bu kadar sorumsuzluk olmaz. Yetkililerden ricamız buna bir çare bulsunlar. Toplasınlar barınağa götürsünler. Çocuklar dışarı çıkamıyor, büyükler çıkamıyor” şeklinde sitem etti.

köpekler-1

İbrahim Çetiner ise “Şehrin birçok yerinde başı boş köpekler geziyorlar ne yapacakları belli değil uysal durdukları gibi her an saldırabiliyorlar bir an önce temizlenmesini kontrol altına alınmasını barınaklara taşınmasını istiyoruz şehrimize yakışmıyor geçen hafta Balıklıgöl’de 10-15 köpek ve yabancılar geziyor. İlla bir olayın mı çıkması lazım. Birine bir zarar verdikten sonra mı toplanacak. Onun için bir an önce toplanıp gereken işlemlerin yapılmasını istiyoruz…” ifadelerini kullandı.

Ali Çoban da tepkisini şöyle dile getirdi “Buradan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkanına sesleniyorum; Burası turistik bir yer. Şanlıurfa’nın en işlek yeri tarihi yeri. Urfa belediyesinin buna bir çözüm bulmasını istiyoruz. Buradaki hayvanlar sıcaktan ve açlıktan ölüyorlar. Buna bir çözüm bulmaları lazım. Bütün esnaf şikâyetçi. Ölen köpeklere, başı boş köpeklere bir çare bulmaları lazım”

Milli Eğitim Bakanı Özer'den Şanlıurfa Açıklaması Milli Eğitim Bakanı Özer'den Şanlıurfa Açıklaması