Birkaç gün önce GAP Gazeteciler Cemiyetini başkanlığını bırakarak Mehmet Canbeyli’ye devreden Kemal Kapaklı’nın vefat haberi, Urfa basınını derinden sarstı.

Merhum hacı Mahmud’un oğlu Mahmut Sertan Yusuf Berza'nın Babaları M.Ali, Ömer Kapaklı'nın abileri Ahmet,Mehmet  Cahit,Celal,Mustafa Kapaklının Amcası oğulları Selahattin Canbeyli ve Halil Canbeyli’nin enişteleri, Kemal Kapaklı'nın Cenazesi 29 Ocak  Pazar Günü ikindi namazına müteakiben, yeni asri mezarlığına defnedilecek. Kemal Kapaklı'nın vasiyeti dolayısıyla taziye yapılmayacağı bildirildi.

Kemal Kapaklı ;Bir dönem Türkiye gazeteciler federasyonu yönetim kurulu Üyeliği yaptı. GAP Gazeteciler Cemiyeti Kurucu Başkanlığını yürüttü. Güneydoğu Tv Yönetim Kurucu Başlanlığını Yaptı ve Harran Üniversitesi radyo televizyon ve Sinema bölüm Başkanlığından emekli oldu.

30’a yakın kitabı bulunan Kemal Kapaklı’nın iş hayatı kardeşleriyle ortaklığı ile başladı. Şanlıurfa’da, Güneydoğu Televizyonu ve Güneydoğu Gazetesi’ni kuran Kemal Kapaklı daha sonra kardeşleriyle ortaklıktan ayrıldı sadece Güneydoğu Gazetesini çıkartmaya başladı. Harran Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Programcılığı Bölüm Başkanlığı da yapan Kemal Kapaklı, 2014-2015 yıllarında Organize Sanayi Bölgesinde paketleme sanayi işine girdi. Bir süre Kuzey Irak’a ihracat yapan Kemal Kapaklı 5-6 önce işleri ters gitti ve paketleme sanayi işini bırakarak Şanlıurfa’dan da ayrılmıştı. 

Depremde 4 Kişinin Öldüğü Binayla İlgili 3 Kişi Hakkında İddianame Hazırlandı Depremde 4 Kişinin Öldüğü Binayla İlgili 3 Kişi Hakkında İddianame Hazırlandı

Urfadasin haber sitesi ailesi olarak meslektaşımız, kıymetli büyüğümüz Kemal Kapaklı’ya Allahtan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.