Şanlıurfa'da çözülemeyen ve kangrenleşen tüm sorunların temelinde de birlik beraberliğin olmaması gösteriliyor. 

Şanlıurfa’da da Şanlıurfalılar arasında da birlik ve beraberliğin olmadığı uzun yıllardır tartışılıp gündeme getiriliyor.

Kolektif şuur ve beraber hareket etme isteği, niyeti olmadığı için  bir arpa boyu yol alınamıyor, Bu durum ise Şanlıurfa'yı her zaman geri bırakıyor.

Şanlıurfa'da dernekler arasında,iş insanları arasında,  siyasetçiler ve vekilleri arasında da birlik beraberlik olmadığı gibi bunun yerine daha çok birbirinin açığını, eksiğini arayanların birbirini karalayarak küçültmek peşinde oların  kente zarar verdiği dikkat çekiyor.

Şanlıurfa'da bu yüzden sorunların kangrenleştiği ve çözülmedi, projelerin hayata geçirilmediği yada yeni projeler hayata geçirilemiyor.

Şanlıurfa’da Makas Atarken Yayalara Çarpan Sürücü Kaçtı Şanlıurfa’da Makas Atarken Yayalara Çarpan Sürücü Kaçtı

Şanlıurafa birlik beraberlik kurulamadığı için sürekle Gaziantep ile kıyaslamalar yapılması ve hayıflanmaların yaşanması dikkat çekiyor.

Bu arada Şanlıurfa'daki kısa süre birlik beraberliği bir dönem Şanlıurfa Milletvekili olan eski bakan Faruk Çelik sağladı. Ondan sora da bu birlik beraberlik yeniden kayboldu ve Bizans oyunları denecek oyunlar siyasiler arasında tam gaz devam etti.

Şanlıurfa'da birlik beraberlik olmadığı için  de kentin yönetilemekten çok savrulduğu gözleniyor.

Şanlıurfalı İsmail Mutlu'ya göre "Ego çok empati yok"

Veli Kaygan'a göre de "Bütün il ve ilçeler dahil yöneticiler, vekiller, iktidar muhalefeti herkes çıkarına, menfaatleri neyse onun peşindeler Memleketi halkı düşünen yok."

İsmail Dörtkardeş ise şu yorumu yapıyor "Maalesef senin başarısızlığın benim başarım hesabı yaptıkça aslında hepimize zarar veriyor. Birbirimizi yüzeysel seviyoruz maalesef. En büyük noksanlık samimiyetsizlik, sevgisizlik. Halbuki Kainatın mayası sevgidir. Beni bırakıp biz olduğumuz zaman İşte O zaman hepimiz kazanırız. Dilerim beni bırakıp biz oluruz."