Mithat Can KutlucaŞanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne Genel Sekreteri olarak atanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada "Öncelikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya'ya Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki'ye, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız  Sayın Mehmet Kasım Gülpınar'a Şükranlarımı arz ederim.

Tarihin Sıfır Noktası Şanlıurfa'da hemşehrilerimize hizmet etmek için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi  Genel Sekreteri olarak atanmış bulunmaktayım."ifadelerini kullandı

MİTHAT CAN KUTLUCA KİMDİR?

Kırıkkale doğumlu olup ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara da tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne girmeye hak kazandı.

Şanlıurfa Kurban Pazarlarında Yaprak Kımıldamıyor Şanlıurfa Kurban Pazarlarında Yaprak Kımıldamıyor

Bölümünü Yüksek Onur derecesiyle ikinci olarak tamamladıktan sonra 2008 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine Niğde Kaymakam Adayı olarak intisap etti.

Konya Altınekin de Kaymakam Vekilliği.

Altınekin de yaptığı tarım projelerinden dolayı birçok ödüle layık görüldü. Niğde Çamardı da Kaymakam Vekilliği yaptı.

 2010-2011 yılları arasında A.B.D. de University of South Carolina da Public Manegemant and Leadership programı başarıyla tamamladı.

 Ankara da düzenlenen Kaymakamlık kurusunu üstün başarı ve ikincilik derecesi ile tamamladı. Ödülünü 11.Cumhurbaşkanından aldı.

Tercihen ve asaleten Nevşehir Derinkuyu Kaymakamlığına atandı.

3 yıl Derinkuyu Kaymakamlığı yaptıktan sonra 02.09.2014 tarih ve 2014/ 1032 sayılı müşterek kararname ile Erzincan Çayırlı kaymakamlığına atandı. Çayırlı kaymakamı olarak görev yapmakta iken Gaziantep Vali Yardımcılığına 05/01/2017- 22/09/2017 tarihleri arasında Suriye Görev Gücü kapsamında geçici olarak görevlendirilmiştir.

2012 yılında FİB Haber Ajansı tarafından düzenlenen Kapadokya'nın enleri ödül töreninde Kapadokya'nın en iyi bürokratı ödülünü kazandı.

 Evli ve bir çocuk babası olup çok iyi derecede İngilizce ve Arapça, Almanca bilmektedir. 

Editör: Urfadasin Haber