Şanlıurfa’da Narkotik Suçlardan Rekor Sayıda Tutuklama Şanlıurfa’da Narkotik Suçlardan Rekor Sayıda Tutuklama

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde üst düzey görev değişiklikleri devam ediyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ferit Dağdeviren görevden alındı.

Genel Sekreterlik görevi için ise Ankara'da görüşmeler devam ettiği ve  TPAO eski genel müdürü Besim Şişman Urfa Büyükşehir Genel Sekreteri olmasına kesin gözle bakılıyor.

Besim Şişman Kimdir?

Şişman, Rize'de 1966 yılında doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği lisansını tamamlamış, ardından Bilkent Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi yüksek lisansını tamamlamıştır. Kariyerine Adıyaman Bölge Müdürü olarak başlayan Şişman, daha sonra TP Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Uluslararası projeler ve strateji geliştirme birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Azerbaycan, Irak ve Doğu Akdeniz projelerinin geliştirilmesinde etkin görev almıştır.

Türkiye Petrolleri'nin 60 yıllık tarihinde günlük üretiminin ikinci kez 100 bin varili geçmesine öncülük etmiştir. Ayrıca Dünya Petrol Konseyi Türk Milli Komitesi Başkanlığı, MEPEC İstişare Kurulu ve IPTC İcra Kurulu Üyeliği gibi görevlerde bulunmuştur. Şişman, petrol ve doğal gaz sektörüne entegrasyonu sağlamak amacıyla üniversite gençliği için çeşitli projelerde bulunmuş ve amatör sporların gelişmesine katkıda bulunmuştur. Türkiye Petrolleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini vekaleten yürütmüş ve 2015 yılında resmi olarak bu görevlere atanmıştır. İngilizce bilmektedir ve evli, 2 çocuk babasıdır.

Editör: Mehmet Fatih Aslan