Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, defalarca Trambüsün şanlıurfaya geleceği tarihle ilgili müjde verdi ancak her nedense her defasında ertelendi. Bir iki kez boyu kısaltılmış Trambüslerden bir tane geldi şehir turu atılıp deneme yapıldı. Sonrasında Trambüsleri gören olmadı. 

TRAMBÜS HAYALDİ HEP HAYAL KALACAK

Şanlıurfalılar da ister istemez “Trambüs Nerede” demeye başladı. Eyyübiye Belediyesi eski Meclis Üyes AK Parti Bilal Tekatlı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Trambüs Hayaldi HEP HAYAL kalacak.” dedi.

Tekatlı  son olarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e şu soruları yöneltti; “Daha önce sormuştuk ama cevap alamadık, ölü taklidi yapmayın. 

1) Trambüs firmasının teminatını iade ettiniz mi? etmediniz mi? 

2) Proje ne aşamada Urfalı miadı geçen trambüsü yollarda görecek mi?”

Bilal Tekatlı’nın bu iddialarıyla ilgili Deva Parti Şanlıurfa İl Gençlik Çalışmaları Başkanı Av. İbrahim Halil Aydın “Bu iddia Ceza Hukuku açısından da sonuç doğurabilir.  Bir an evvel kamuoyu konuyla ilgili aydınlatılmalıdır.” yorumunda bulundu.

Savaş Mağduru Çocuklara Bot ve Mont Savaş Mağduru Çocuklara Bot ve Mont

Bu arada Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin gelmeyen bitirilmeyen projelerle ilgili yaptığı bilbord tanıtımları vatandaşlar tarafından da alay konusu oldu. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Trambüs yapımcı firması Bozankaya A.Ş. tarafından bir süre önce yapılan açıklamada, projenin 2023 yılı içinde tamamlanacağı duyurulmuştu.  Projeyle ilgili tanıtımda; elektrikle çalışan 12 adet 18 metrelik Bataryalı Trambüslerin 3,5 kilometrelik Abide-Haleplibahçe arasında günde ortalama 95 bin yolcu taşıyacağı belirtiliyordu.