Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin kurumsal hafızasının oluşturulmasında büyük emeği bulunan Balamir Gündoğdu, Urfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter olarak 6 ay hizmet vermişti.

Daha sonra istifa edip kentten ayrılan Balamir Gündoğ’du, uzun zamandır Kocaeli Büyükşehir Belediyesi için ter döküyordu.

Kocaeli Büyükşehir Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu,bugünde  İçişleri Bakanlığı Bakan Müşavirliği görevine atandı.

Balamir Gündoğdu'nun ilerleyen yıllarda her hangi bir büyükşehre vali olarak görevlendirilmesinin de önü açıldığı yorumları yapıldı.

Bu arada Balamir Gündoğdu, Şanlıurfa’dan ayrıldıktan sonra önce Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü ardından Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine getirilmişti.

2019 yerel seçimlerinden sonra ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine getirilen Balamir Gündoğdu, 5 yıldır kocaeli'de görev yapıyordu.

Siverek, Refah'taki Katliamı Sesiz Yürüyüşle Protesto Etti Siverek, Refah'taki Katliamı Sesiz Yürüyüşle Protesto Etti

Öte yandan Balamir Gündoğdu, Şanlıurfa'da 6 aylık kısa sürede maddi değeri 4 trilyon olan 11 adet kentsel dönüşüm projesini bakanlıktan geçirerek Şanlıurfa’ya kazandırmıştı.

Şanlıurfa İl Özel idare bünyesinden Büyükşehir Belediyesi bünyesine geçiş kararı alınan 400 işçinin belediye dışında diğer kurumlara geçişini sağlayarak kent için 5 yıl boyunca 400 trilyon gibi bir meblağın belediye kasasında kalmasını sağlamıştı.

Editör: Urfadasin Haber