Şanlıurfa'nın Eyyübiye İlçesinde yer alan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Ahmet Kaya, vatandaşları randevu almaları konusunda uyardı.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Ögr. Üyesi Ahmet Kaya uyarısında şunları söyledi; "Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak günlük yaklaşık 4500-5000 bin arasında randevulu hasta bakma kapasitesine sahibiz. 4500-5000 bin hastalık randevumuz yaklaşık 15 günlük süre içerisinde halkımız tarafından doldurulmakta olup, randevu sadakat oranımız yüzde %50'lerde bulunmakta.

Randevu alıp da gelmeyen vatandaşların randevusuna gelmemesiyle Şanlıurfa’daki tüm hastanelerin randevuları dolu gözükmekte ve randevu almak isteyen vatandaşlarımız mağdur olmaktadır. Bu sebepten dolayı randevu alıp da gelmeyen vatandaşlarımızın oluşturdukları randevuları iptal etmesi gerekiyor. Bu konuda dikkatli olmaya davet ediyorum."

Gidilmediği halde iptal edilmeyen her randevu, ihtiyacı olan bir vatandaşın hizmet almasını engellediğini hatırlatan Başhekim Kaya, "Gidemeyeceğiniz randevuları 1 dk. Öncesine kadar ALO182 http://mhrs.gov.tr MHRS Mobil ‘den iptal ederek diğer vatandaşların yararlanmasını sağlayabilirsiniz."dedi.

Urfa’da Çocuk Hastalıkları Mercek Altına Alındı Urfa’da Çocuk Hastalıkları Mercek Altına Alındı