27 poliklinikte 272 doktor ile hastalara sağlık hizmeti sunan ve günde  ortalama yaklaşık 10 bin hastaya poliklinik hizmeti veren  Eyyübiye'deki 800 yataklı Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir önceki gün gece saat 01.00'da çözülmüştü. Dün yine sistem çöktü ve dün saat 15.00'dan şu aatlere kadar hastalar yine hizmet alamaz oldu.

Hastaneye gelen hasta yakınları ve hastalar sağlık personele tartışıp hastaneden ayrılıyor.

Şanlıurfa Sağlık İl Müdürü Abdullah Solmaz ve  Hastanenin Başhekimi Alev Esercan sorunu bir türlü çözemedi.

İddiaya göre hastanenin sistemindeki anakartın yandığı yönünde.

Kültür Ve Turizm Bakanı Ersoy, Kültür Yolu Festivali Etkinliklerine Katıldı Kültür Ve Turizm Bakanı Ersoy, Kültür Yolu Festivali Etkinliklerine Katıldı

Hasta kayıtları tutulmuyor, laboratuvardaki hasta tahlillerine bakılamıyor, bakılan tahlillerde manuel bakılıyor ki burda da hata paya çok büyük hastalar hepsi mağdur oluyor.

3 milyonluk şehrin hastanesinde yaşananlar tepki çekiyor.

SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜ HASTALARDAN DUYARLILIK BEKLİYOR

Bu arada Şanlıurfa Sağlık İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada "Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi’nde oluşan beklenmedik donanımsal bir arızadan dolayı hasta kayıtları acil ve polikliniklerde manuel olarak alınmaktadır.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ve ilgili sistem firma yetkilileri tarafından oluşan sistemsel aksaklık giderilmeye çalışılmaktadır.

Acil durumlarda herhangi bir aksaklığa mahal verilmeden muayene ve tedavileri acil servislerde yapılmaktadır.

Polikliniklerde kayıtlar manuel olarak yapılacağından muayene olmaya gelen vatandaşlarımızın muayenelerinde gecikmeler olabilecektir.

Bu süre zarfında hastalarımızın duyarlı olmaları gerekmektedir. Kısa sürede aksaklıkların giderilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir, Kamuoyuna duyurulur." denildi.

Editör: Urfadasin Haber