Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramın 99. Yıl Dönemi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında şu ifadeleri kullandı; Gazi Mustafa Kemal Atatürk Başkomutanlığında kazanılan Kurtuluş Savaşı'nın, Cumhuriyet ile taçlandırılışının 99. Yıldönümünü kutlamanın gururu içerisindeyiz.  Cumhuriyet; bu coğrafyada milletimizin varoluş mücadelesinin en anlamlı eseri, bağımsızlığına ve egemenliğine sahip çıkma kararlılığının en güçlü ifadesidir. 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "en büyük eserim" dediği Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin en büyük kanıtıdır. Milletimiz, iç barışının, bütünlüğümüzü bozmaya, birlik ve beraberliğimizi zaafa uğratmaya çalışan, kardeşliğimize kasteden, tek vatan, tek bayrak, tek devlete karşı olan bölücü, yıkıcı her türlü tehdit ve yapıya karşı kararlı bir şekilde gereken cevabı geçmişte olduğu gibi bugün de vermektedir. 

Bahar'ı Öldüren Kardeşi: Hiç Pişman Değilim! Bahar'ı Öldüren Kardeşi: Hiç Pişman Değilim!

Bu bilinçle devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirme gayretindeyiz. Bu doğrultuda, kadim medeniyetimizden aldığımız güç ile birlikte her alanda daha gelişmiş, huzur ve güven ortamının hakim olduğu bir Türkiye için var gücümüzle çalışmaya devam ederek, Cumhuriyetimizin 100. yıl hedeflerine olan yürüyüşümüzü kararlı bir şekilde, emin adımlarla sürdüreceğiz. 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mızın 99. Yıl dönümünü kutluyorum. “