İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kentte meydana gelen motosiklet hırsızlığı olayları nedeniyle bahse konu motosikletlerin bulunması ve şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik geniş çaplı çalışma başlattı.

Çalışmalar sonucunda hırsızların kent dışından geldiğini ve yeniden hırsızlık yapmak amacıyla kente geldiğini belirleyen ekipler, şüphelilerin içinde bulunduğu otomobile operasyon düzenledi.

Operasyonda birçok hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri tespit edilen H.K. (23), E.Ö. (34), ve E.S. (20) gözaltına alındı.

Araç içerisinde ve şüphelilerin üzerinde yapılan aramada 1 ruhsatsız tabanca, 1 kurusıkı tabanca, 1 demir kesme makası ele geçirildi.

Daha sonra şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda motosikletlerin Viranşehir Sanayi Sitesindeki bir iş yerinde olduğunu belirleyen ekipler,  Viranşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri ile koordine kurularak iş yerine düzenledikleri operasyonla F.Ç’yi  (39) gözaltına aldı ve iş yerinde çalınan 6 motosikleti buldu.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 zanlıdan H.K, E.Ö. ve E.S, tutuklandı, F.Ç. ise adli kontrol şartları uygulanarak serbest bırakıldı.