AK Parti'de 4 dönem Şanlıurfa Milletvekilliğini yapan ve 14 Mayıs 2023 genel seçimlerinde yeniden aday gösterilmeyen Halil Özcan uzun süredir kemoterapi tedavisi görüyordu. 

 Halil Özcan, Harran Ovasının önemli kanaat önderlerinden biri olarak tanınıyor.

Halil Özcan’ın cenazesinin TBMM'de yapılacak törenin ardından Şanlıurfa'da toprağa verileceği öğrenildi.

Viranşehirli Aile Adana'da Kaza Yaptı: 2 Ölü, 4 Yaralı Viranşehirli Aile Adana'da Kaza Yaptı: 2 Ölü, 4 Yaralı

Urfadasın haber sitesi ailesi olarak 24. 25. 26. 27. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekilliği  yapan Halil Özcan'a Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

GDOyUHyWYAA1QS9

HALİL ÖZCAN KİMDİR?

Halil Özcan, 1 Ekim 1964 yılında Şanlıurfa'nın Şahinalan Köyü'nde doğdu. Babasının ismi Hasan, annesinin ismi Adle'dir. Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesi İslami İlimler Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Bölümünde, doktorasını Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Arap Dili ve Edebiyatı Bölümünde yaptı.

Halil Özcan, Suudi Arabistan'da öğretmen, Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde araştırma görevlisi, Harran Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri Bölümünde yardımcı doçent, Salih Özcan Öğrenci Yurdu ve Hilal Eğitim Vakfında yönetici, ''Şanlıurfa'nın Rakka, Halep ve Haseki ile Kültür Köprüleri Kurulması Projesi'nde''koordinatör olarak görev aldı. Ulusal ve uluslararası kültürel projede ve birçok  sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinde yer aldı. Alanında yayımlanmış ve yayımlanmayı bekleyen birçok eseri vardır.

TBMM'ye ilk kez 24. Dönemde Şanlıurfa Milletvekili olarak AK Parti'den girdi.

Çok iyi derecede Arapça ve orta düzeyde İngilizce bilen Halil Özcan, evli ve 6 çocuk babasıdır.

Editör: Urfadasin Haber