Merkez valiliğinden istifa edip 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için AK Parti'den Sinop Belediye Başkanlığına aday adayı olan Güngör Azim Tuna  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında aday gösterilmeyeceğini açıkladı.

Güngör Azim Tuna yaptığı paylaşımda "Sinop’a hizmet için niyetlendik ve bir yola girdik ama nasip değilmiş. Yola devam edecek arkadaşımıza başarılar diler, bütün Sinoplu hemşerilerimizi muhabbetle selamlarım. Gönül kapımız dostlarımıza her daim açıktır."ifadelerini kullandı.

GÜNGÖR AZİM TUNA KİMDİR?

Türk Dünyası Çocuk Vakfı kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkanı, Bilge Türk Eğitim Kültür Vakfı Kurucu ve Mütevelli Heyeti Başkanı Güngör Azim Tuna, 1964 Sinop Merkez doğdu.

1986 Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi okudu. Hakkari Kaymakam adaylığı, Antalya- Gündoğmuş, Erzurum Uzundere kaymakamlıkları, Kars Vali yardımcılığı ve 6 yıl Konya Cihanbeyli Kaymakamlığı yaptı.

Urfa'nın İlçelerinde DEM Parti Rüzgarı Urfa'nın İlçelerinde DEM Parti Rüzgarı

İngiltere’de 1 yıl lisan ve mesleki eğitimi aldı. İngiltere’de 1 yıl yüksek lisans eğitimi, EPDK Başkan danışmanlığı ve Petrol Piyasası Daire Başkanlığı, İçişleri bakanlığı müsteşar yardımcılığı, Çanakkale, Eskişehir ve Şanlıurfa Valisi olarak görev yaptı.

Şanlıurfa valisiyken 2017 yılında merkeze çekildi. Merkez çekildiği son 5 yıl içinde “eğitim” ve “kültür” alanlarında gençlere ve çocuklara, topluma yönelik gönüllü faaliyetler yaptı. İki vakıf kurdu ve farklı kesimlerden gönüllü bir ekiple çalıştı. İngilizce bilen Tuna, evli ve iki çocuk babasıdır.

Editör: Urfadasin Haber